Amazon Cevizi Faydaları Nelerdir, Kullananlar ve Yorumları

Ocak 31, 2019 Doğal Bitkiler

Amazon Cevizi

Amazon cevizi bir diğer bilinen adı brezilya cevizi amazon ormanlarında yetişir. Bu cevizler 40 metrelik ağacın tepesinde yetişmektedir. Bu cevizin ağaçları 40-60 metre kadar olabilmektedir. Amazon ormanları içerisinde yetişen bu cevizin diğer cevizlerden farkı içerdiği selenyum oranının yüksek olduğu iddia edilmesi. Ülkemizde yeni tanınan bir gıda olan amazon cevizi diğer kuru yemişlerden farklı olarak yetişmektedir.

Amazon Cevizi Faydaları

Amazon cevizi faydaları şu şekilde sıralanabilir.

Yüksek selenyum özelliğine sahip olduğu söylenmektedir.

Gün içerisinde enerji vermeye destek olabilir.

Amazon cevizi Kalp sağlığına katkıda bulanabilir. İçerisinde yer alan magnezyum ve selenyum sayesinde kalp sağlığı kosununda yardımcı olabilir.

Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabilir.
Metobolizmayı hızlandırmaya destek olabilir.

Amazon Cevizi Besin Değerleri

3,5 gr karbonhidrat, 2.1 gram lif,  160 ml sodyum, 97 mg postasyum, 14.32 gram protein,  659 lcal enerji, 4.06 mg çinko gibi besin değerleri bulundurmaktadır.

Amazon Cevizi Kullananlar

Bahsedilen amazon cevizi kullananlar arasında sizde varsanız bizimle amazon cevizi kullanıcı yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Amazon cevizi bu aralar bir çok kişi tarafından merak edilen bir besin olup aranızda amazon cevizi kullananlar varsa merak edenler için bizi kullanıcı yorumlarını paylaşabilirler.

 

Amazon Cevizi Kullanımı

Amazon cevizi kullanımı öneri olarak atıştırmalık bir gıda olup günde en fazla 3 ceviz tüketilmesi önerilir. Daha fazla kullanım önerilmemektedir.

Amazon Cevizi Fiyatı

Amazon cevizi fiyatı diğer bilinen isimleriyle brezilya cevizi ya da brezilya fındığı çeşitli aktar ya da sitelerde kilo bazında 150-220 lira arasında satıldığı görünmektedir. Bunun dışında gözlemlediğimiz kadar kutu olarak da 39-59 lira arasında 100-200 gram paketler halinde de bulunabilmektedir. Bununla birlikte tavsitemiz güvenilir yerlerden alınması yönünde.

Amazon Cevizi Yan Etkileri

Amazon cevizi tüketirken günlük 3 adet cevizden fazlasının tüketilmemesi önerilmektedir. Bunun dışında her şey de olduğu hamile ve emziren annelerin bu gıdayı tüketmeden önce mutlaka hekimlerine danışmaları önerilmektedir.

Bu makalede sizlere amazon cevizi faydaları nelerdir, nedir, nerede yetişir, kullananlar, kullanıcı yorumları, kullanımı ve yan etki ile ilgili bilgi verilmiştir. Burada yer alan bilgiler bilgi amaçlı olup tavsiye niteliği taşımaz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

 

 

Amazon Cevizi Faydaları Nelerdir, Kullananlar ve Yorumları Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir