Ceviz Suyunun Faydaları, Hazırlanışı, Zararları

Ocak 17, 2018 Doğal Bitkiler

Ceviz suyu oldukça fazla önemli olan bir vitamin türüdür. Birçok insanın hakkında bir fikri olmasa da aslında hem vitamin noktasında hem C vitamini hem kişilerde ki B12 eksikliği hem de diğer A, B, E, D gibi birçok vitamin kaybının yaşandığı bireylerde çok dağlıklı bir besin kaynağıdır. Faydaları saymakla bitmezken bir de kişiye kalsiyum, mineral, fosfor, potasyum, çinko, bakır gibi oldukça etkili bir şekilde kullanılacak sağlıklı vitaminler ile dolu olmaktadır. Bu ve bunun gibi birçok faydası bulunmakta ve bu unsurlar yapılan araştırmalar eşliğinde her geçen gün artış göstermektedir. Oldukça sağlıklı bir şey olması ile beraber her geçen gün talep sayısı da artış göstermektedir.

Ceviz Suyunun Hazırlanışı

Ceviz suyunun hazırlığı için ilk önce kişinin elinde 3 adet ceviz bulunması gerekir. Ancak kabuklu ceviz olması tabi ki önemlidir. Bununla beraber dış kabuğundan arındırılan cevizin yanında bir su bardağı da su gerekmektedir. Bunun hazırlığı bir gün önceden başlar çünkü yeterli besin kaynağını alabilmesi için kişinin cevizi suya bırakıp geceden sabaha denk su için de dinlenmesi önemlidir. Bu yapıldıktan sonra sabah kesinlikle aç karna bu su tüketilmelidir. Ardından ise suyun içilmesi ile beraber ceviz yemek çok daha faydalı olacaktır.

Ceviz Suyunun Görünmez Faydaları

Birçok insan ceviz tüketir ancak bunun ne işe yaradığı konusunda çok da bir bilgisi yoktur. Oysa araştırıldığında bu faydalar her geçen gün artış göstermektedir. Buna göre ceviz suyu faydaları nelerdir?

 • Hazırlanan karışım kişinin tansiyon sorunu yaşamasına engel olmaktadır. Ancak tansiyonu düşürücü etkisi olduğu bilinmelidir. Tansiyonu dengelemek için ceviz tüketmek de sağlıklı olacaktır.
 • Her derde deva olarak hazırlanan karışımın bir diğer faydası kolestrolü düşürmesi veya dengeye getirmesidir. Bu konuda birçok insan oldukça büyük problemlere maruz kalmaktadır. Bunun için hazırlanan karışımı bir hafta boyunca tüketen bireyler kendilerinde ki gelişimi görebileceklerdir.
 • Kan dolaşımı konusunda da etkisi oldukça büyüktür. Buna göre kişi bu karışımı içtiği anda damar yollarında ki tıkanıklar ile eskisi kadar mücadele etmek durumunda kalmayacaktır.
 • Kabızlık sorunu çekenler de istedikleri şekilde bu karışımı tüketebilmektedirler. Çünkü her derde dava bu karışımın bu nokta da oldukça büyük bir etkisi bulunmaktadır.
 • Çağımızda birçok insanın derdi kilosu ile mücadeledir. Farkında olmadan elimizin altında bulunan mucizeyi hep es geçiyoruz. İşte bu nedenle uzun süre tokluk hissi yaşamak ve açlıkla bu şekilde mücadele etmek isteyenler için en etkili çözüm bu olacaktır.
 • Kilo derdinin yanında kişilerde beklenmedik şişkinlikte oldukça büyük bir problemdir. İşte bunun içinde mutlaka denenmesi gereken bir karışım olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Troid problemi için yine muhteşem bir ilaç olacak olan bu karışım birçok hastanın yaşam kalitesini arttırmaktadır.
 • Hayatın bize sunduğu en kötü şey yaşam için de kargaşa ve bunun kişide yarattığı psikolojik etkilerdir. İşte bu gibi kişisel buhranlardan çıkmanın ve sinir sisteminizin rahatlaması için mutlaka içilmesi gereken bir besindir.
 • Kadınlarda ve erkeklerde detoks etkisi ile de bilinen bu karışım yorgunluk derdinin bir kenara atılmasına yardımcı olmaktadır.
 • Sürekli yaşanan depresyon durumları için yine en etkili yöntemlerden biri bu olacaktır.
 • Basen bölgesinde meydana gelen yağların gitmesi ve günümüzün değimi ile bölgesel zayıflamanın en etkili çözümü bu olmuştur.
 • Protein ve mineral deposu olması da kişinin vitaminsiz kalmasına engel olmaktadır.
 • Ceviz suyunun iyileştirici özelliği de bulunmaktadır. Bireylerin beyinlerinde ki gelişimine katkı sağlayan bu karışım muhteşem bir şekilde işlevini yerine getirmektedir.
 • Karışım birçok vitamini de içeriğinde barındırmaktadır.
 • Diyabet hastalıkları üzerinde de riski önleyici bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir.
 • Kişilerin yaşadığı psikolojik buhranların sona ermesine de etkisi bulunmaktadır.
 • Karaciğer problemi için muhteşem bir etkiye sahiptir.
 • Demir, magnezyum, kotasyum gibi birçok vitaminin alınmasına olumlu etkisi görülmektedir.
 • E,C, D, A gibi birçok vitaminin alınmasına yardımcı olmaktadır.

Ceviz Suyunun Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

 • Faydası kadar birçok zararının da olduğu bilinmektedir. Kişinin alerjik reaksiyonlar ile karşı karşıya kalmasına neden olabilecek bir besin kaynağıdır.
 • İshal gibi birçok kişinin başına gelebilen rahatsızlığa ortam hazırlayabilmektedir.
 • Mide bulantısı, karın ağrısı gibi beklenmedik anlarda kişinin vücudunda farklı etkilere yol açması beklenebilmektedir.
 • Boğazda ve dilde bazı anlarda şişkinliğin meydana gelmesi de bir diğer zararlı olduğu nedenler arasında sayılmaktadır.
 • Baş ağrısı da birçok kişi de olmasa da belirli kişiler arasında kendisini gösteren bir olumsuzluktur.
 • Tansiyon üzerinde ki olumlu etkisinin yanı sıra olumsuz etkisinin olduğu da bilinmektedir.
 • Mide ağrılarına veya mide yanmalarına neden olmaktadır. Bu karışımı içmenin birçok olumsuz etkisi bulunmaktadır. Ancak olumlu etkilerinin çok daha fazla olduğu bilinmektedir.

Ceviz Suyu Gençleştiriyor

Ceviz suyu gençleştiriyor ve bu etkisi ile de birçok kadının ilgisini çekmeyi başarıyor. Saçınızın çok daha güzel bir görünüme sahip olmasını sağlayan bu karışım sizin çok daha genç bir görünüme sahip olmanıza da yardımcı oluyor. Saçlarınızın erken yaşta dökülmesini engelleyerek daha genç bir görünme sahip olmanız adına da muhteşem bir etkiye sahip olmaktadır. Ayrıca genç görünüme bir diğer etkisi de erken yaşta saç beyazlamasını sorununu ortadan kaldırmasıdır. Kısa sürede çok daha genç bir görünümün ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Daha canlı bir saça sahip olmak isteyen herkesin mutlaka denemesi gereken bir yol olduğunu artık sizler de bizim kadar iyi anlamışsınızıdır. Çünkü sağlıklı bir besin size düşündüğünüzden çok daha fazlasını verecektir.

Cilt güzelliği üzerinde de oldukça etkili olan cevizli karışımızı muhteşem yöntemler sonucunda ortaya koyulmuştur. Cilt güzelliğinin ardından bir de güçlü tırnaklar isteyenler için artık bu bir hayal olmaktan çıkmıştır. Vitamin özelliğinin olduğunu söylemiştik. İşte bu etki hem saç köklerinin daha sağlam hale gelmesini hem de kısa sürede daha canlı gür saçların olmasına yardımcı olmaktadır. Oldukça büyük etkilere sahip olan bu karışım hem sağlıklı bir yaşam için hem de güzel bir görünümle beraber genç bir görünümün ortaya çıkması için en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle bu karışımı mutlaka deneyiniz.

Ceviz Suyunun Faydaları, Hazırlanışı, Zararları Kullanıcı Yorumları

“Ceviz Suyunun Faydaları, Hazırlanışı, Zararları” için bir cevap

 1. Ruzgar dedi ki:

  Cok faydaliymiş ceviz suyu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir