Kabak Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?

Kasım 29, 2018 Sağlık

 

Özellikle bayanlar çok daha güzel görünmek için farklı güzellik maskeleri uygularlar. Son zamanlarda kabak maskesi güzellik maskeleri içinde en fazla tercih edilenidir.

Kabak Maskesi Nedir?

Günümüzde pek çok kişi daha da güzel görünmek ve kendilerini mutlu etmek için bir takım cilde güzellik maskeleri uygulamaktadırlar. Bunların başında yer alan kabak maskesi kabak sebzesinden yapılan ve içerisinde bir çok vitamini barından önemli bir besin maddesinden meydana gelmektedir. Bu sebze içerisinde yer alan vitaminler ve enzimler sayesinde cilt için son derece mükemmel bir besin maddesidir. Ayrıca her türlü cilde uygun olması en büyük tercih sebebidir.

Kabak Maskesi Faydaları Nelerdir?

Kozmetik reyonlarında satışı olan içeriğinde kimyasal maddelerin bulunduğu için tüm bayanlar bitkisel olanları tercih etmektedirler. Son zamanlarda da çok fazla ilgi gören kabak maskesi faydaları saymakla bitmez. Bu maske sayesinde ciltlerin daha pürüzsüz bir hale gelecektir.

Cilt kırışıklıklarını çok daha kısa bir süre içinde yok etmeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca cilt yaşlanmalarının önüne geçer ve ölü derilerden cildinizi arındırmada faydası bulunmaktadır. Yaz aylarında meydana gelen güneş lekelerinin ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. Her türlü ciltlere uygulandığı zaman cildin daha genç görünmesine desteklemektedir. Hatta cilt üzerinde yer alan yaraların ve yara izlerinin iyileşmesini hızlandırmaktadır.

Cildin nem oranını dengeleyen ve özellikle kuru cildi olan kişilerin ihtiyacı olan neme ulaşmasına imkan tanımaktadır. Kabak maskesi ile cilt beyazlatma yöntemiyle ciltler bir ton daha açılması mümkün olmaktadır.

Kabak Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Artık kozmetik reyonlarında yer alan kimyasal maskeler yerine bitkisel oluşan maskeler herkes tarafından tercih edilmektedir. Özellikle doğal ve organik olan bu bitkilerin çok fazla yan etkisinin olmaması en büyük tercih sebebidir. Bu bitkisel maskelerden birisi de kabak maskesi olup hem yapılışı hem de uygulaması çok daha kolaydır.

Farklı tarifleri bulunan bu maskenin en bilindik ve kolay hazırlanan formülü 1 çay kaşığı papatya, 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı şeker ve 2 yemek kaşığı kadar rendelenmiş kabaktır. Burada sayılan tüm malzemeleri bir kap içinde birleştirin ve daha sonra kür halini alana kadar karıştırarak elde etmelisiniz. İyice karıştırıp kür haline geldikten sonra istediğiniz bölgelere 2 ya da 5 dakika aralığında sürmelisiniz. Ancak kürü cildinize masaj yaparak yavaş yavaş sürmelisiniz. Daha sonra cildinize sürmüş olduğunu maskeyi yumuşak bir fırçanın yardımı sayesinde çıkarabilirsiniz. En son olarak cildinizi bol su ile yıkamalısınız.

Kabak Maskesi Ne Kadar Süre İle Yapılmalı?

Kabak maskesi kürü farklı besin maddeleri ile birleştirerek çeşitli maskelerde yapmak mümkün olmaktadır. Cildin daha güzel ve genç görünmesine yardımcı olacak olan bu maskeyi haftada yaklaşık olarak 2 ya da 3 defa kullanabilirsiniz. Böylece ölü derilerden kurtulmak ya da daha genç görünmesi gibi kabak maskesinin faydalarından yararlanabilirsiniz. Kullanan kişilerin almış olduğu olumlu sonuçlar doğrultusunda tavsiye edilen bu tarz maskeler özellikle sigara içen bayanlar için çok uygun olduğu söylenebilir.

Kabak Maskesi İle Cilt Beyazlatma Nasıl Olur?

Özellikle Asyalı kadınlarda cilt beyazlatmak çok büyük bir tutku haline gelmiştir. Son zamanlarda kabak maskesi ile cilt beyazlatma çok büyük bir ilgi odağının olmasının yanı sıra bu yöntemi pek çok kişi denemiştir. Kabak içinde bulunan bekaroten, A ve C den meydana gelen kabak maskesi özellikleri sayesinde cildiniz için istenilen sonuçları elde etmek mümkün olmaktadır.

Kabak Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir