Saç Uzatan Yağlar Hangileridir, Saç Uzatan Yağların Yorumları, Kullanımı

Temmuz 30, 2018 Sağlık

 

Kadınların üzerinde en fazla durduğu konuların başında saç bakımı gelir. Kadınlar saç bakımını doğru bir şekilde yapmak ister. Çünkü ancak bu sayede istediği uzun saçlara ulaşma şansı elde eder.

Saçlarını sürekli bir takım işlemlerden geçiren kadınlar, bir süre sonra saçlarının neminin ve parlaklığının kaybolduğunu belirtir. Saçları boyamak ya da ısıtıcılar ile şekillendirmek saçların daha çabuk kırılmasına neden olur. Saçların işlem görmesi ve kırılması ise saç uzamasını engeller. Saçların hedeflendiği şekilde hızlı uzaması için de kadınların özel bakımlara ihtiyacı vardır. Özellikle de bir takım yağlar bu aşamada kadınlara yardımcı olur. Yağlar sayesinde kadınlar istedikleri uzun saçlara daha kolay bir şekilde sahip olur. Bunun için saçlara düzenli bakım yapmak da yeterlidir.

Saçları Uzatmaya Yardımcı Yağlar

Bazı yağlar içerisindeki besleyici etkiler ile saçların uzamasına yardımcı olur. Bu sayede de kadınlar kendilerini güzel gösterecek uzun saçları elde eder. Kadınlar için güzel bir görüntü son derece önemlidir. Bunun için de saçlarının canlı ve parlak bir şekilde uzamasını isterler. Tarih boyunca kullanılan saç uzatan yağlar sayesinde de istediği saçları elde etme noktasında kolaylık yaşarlar. Saçların hızlı bir şekilde uzamasında kullanılan yağlar ise şunlardır:

Zeytinyağı İle Saçlarınızı Uzatın

Zeytinyağı oldukça faydalı bir yağ çeşididir. Sağlık açısından pek çok yararı olan bu yağ, saç bakımı açısından da sıklıkla tercih edilir. Zeytinyağı içerisinde bol miktarda E vitamini ve antioksidan bulunur. Bu sayede de saçların uzaması daha kolay bir hal alır. Saçların bakımını yapar ve dış kirlilikler karşısında saçları korur. Bu sayede de sorunsuz bir şekilde saçların bakımını gerçekleştirme olanağını elde edersiniz.

Zeytinyağını saçlarınız için kullanırken, yağın ılık olmasına dikkat edin. Ilık zeytinyağını saçlarınızın diplerine sürün. Sürdüğünüz zeytinyağını hafif bir şekilde masaj yaparak tüm saçınıza yayın. Saçlarınızın tamamına zeytinyağı uyguladıktan sonra da saçınızı bir streç film kullanarak kapatın. Gece yapmadan önce yaptıysanız bu şekilde yatın. Sabah saçlarınızı şampuan ve saç kremi ile iyi bir şekilde yıkayın. Bu uygulamayı düzenli olarak haftada bir kere tekrar edin. Bu sayede de saçlarınızın hızlı bir şekilde uzadığını göreceksiniz.

Badem Yağı İle Saçlarınızı Uzatın

Saçlardaki sorunları önlemek ve saçların daha hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olmak için badem yağını kullanabilirsiniz. 2 kaşık badem yağını saç derinize masaj yaparak uygulayın. Badem yağı ile saç uzatma işlemi için badem yağını hafif dokunuşlar ile saç derisine uygulamak son derece önemlidir. Daha sonra en az iki saat saçınızın badem yağı ile beklemesi gerekir. Saçlarınızdaki işlemleri tamamladıktan sonra şampuan ve saç kremi ile iyici saçlarınızı yıkayın. Saç derisini yumuşatan bu uygulama saçların daha hızlı uzamasına ve daha güçlü bir şekilde çıkmasına olanak sağlar. Saçların istenilen canlılığa ulaşması için haftada 2 ya da 3 kere badem yağı uygulamasını gerçekleştirmek gerekir.

Badem yağı sadece saçlar için kullanılan bir yağ değildir. Saçları uzatmadaki etkisini kaş ve kirpikler için de gösterir. Bu nedenle de saçlarınıza uyguladığınız badem yağından kaşınıza ve kirpiğinize de sürebilirsiniz. Bu sayede de daha güçlü kaş ve kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Susam Yağı İle Saçlarınızı Uzatın

Susam yağı içerik olarak zengin bir E vitamini deposudur. Bu noktada da zeytinyağı ile benzerlik gösterir. Susam yağının zengin E vitamini kaynağı olması da saçların daha hızlı bir şekilde uzamasına olanak sağlar.

Susam yağı saçların bazı sorunlardan kurtulması noktasında da oldukça önemlidir. Özellikle saç derisinde mantar problemi olanların mutlaka düzenli bir şekilde susam yağını kullanması önerilir. Böylece saç diplerindeki pek çok hastalıktan da kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Susam yağını saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. En az bir saat bu şekilde bekleyen saçlarınızı daha sonra şampuan ile yıkayın. Hastada bir kere bu uygulamayı yapmanız saçlarınızın sorunlardan kurtulmasını ve daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlar.

Argan Yağı İle Saçlarınızı Uzatın

Kepek sorunu olanların bir numaralı yardımcısı argan yağıdır. Argan yağı kozmetik sektöründe de oldukça yaygın bir şekilde tercih edilen bir yağdır. Siz de argan yağını saçlarınıza uygulayarak kepek sorununu oradan kaldırabilirsiniz. Ayrıca saçların hızlı uzaması noktasında da kişilere büyük yardım sunar. Argan yağının faydaları ile kısa sürede istediğiniz saçlar artık çok kolay.

Argan yağını ılık bir şekilde kafanıza sürün. Özellikle yatmadan önce argan yağını saçlarınıza sürmeniz bu noktada faydasını daha iyi hissetmenize neden olur. Masaj yardımı ile sürdüğünüz argan yağını sabaha kadar saçınızda bekletin. Sabah da hiç yağ kalmayacak şekilde şampuan ile saçınızdan yağı temizleyin. Haftada 3 gün bu şekilde argan yağı uygulaması gerçekleştirerek saçlarınızın sorunlardan kurtularak hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Hint Yağı İle Saçlarınızı Uzatın

Saçları hızlı bir şekilde uzatmada Hint yağının mucizevî faydasından da yararlanabilirsiniz. Hint yağı sayesinde saçlarım geç uzuyor sorunu da artık tarihe karışır.  Hint yağ içerisinde E vitamini ve Omega 3 yağ aitleri bulunur. Bunlar saçların beslenmesinde oldukça yarar gösteren vitaminlerdir. Bu vitaminler sayesinde de istediğiniz uzun saçlara kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Hint yağı ile saçları uzatma aynı zamanda saçları diğer sağlıksız sorunlardan da korur.

Saçların uzamasının önündeki en önemli engel nemsizliktir. Oysa nem dengesi yoğun olmayan saçlarda uzama da olmaz. Hint yağı saçın ihtiyacı olan nem dengesini sağlar. Bu sayede de saçların hızlı bir şekilde uzaması da sağlanır. Uygulanan Hint yağının yarım saat saçta bekletilmesi gerekir. Daha sonra iyi bir şekilde şampuanla yıkayabilirsiniz. Haftada bir defa uygulayacak bu yöntemin yarattığı olumlu etkiyi kısa bir süre içerisinde görebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi uzun yıllar boyunca kadınların saçlarını uzatmak için kullandıkları bir yağdır. Güzel kokusu sayesinde kadınların hoşuna giden hindistan cevizi yağı ile saçlarınıza gereken bakımı yapabilirsiniz. Saç uzatmada kullanılan yağlar arasında hindistan cevizi yağı en çok tercih edilenler arasında yer alır. Güzel, sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak isteyenlerin Hindistan cevizi yağı kullanması önerilir. Her bir saç telinin köküne ulaşan Hindistan cevizi tam anlamı ile saça bir bakım sağlar. Haftada bir kere kullanılan bu yağ ile saçlarınızı sağlıklı uzamasını sağlayabilirsiniz.

 

 

Saç Uzatan Yağlar Hangileridir, Saç Uzatan Yağların Yorumları, Kullanımı Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir