7 Otlu Çay Faydaları, Zayıflatırmı, Kullananlar, Hazırlanışı

Nisan 17, 2018 Bitki Çayları

7 Otlu Çay

Aşağıda yer alan bitkiler satış yapan siteler ya da çeşitli yerlerden derlenmiş bilgilerdir. Sadece bilgi amaçlı sizlerle paylaşılmıştır. 

Bitki çayı kullanmak isteyenler için tercih edilebilecek olan 7 otlu çay faydaları oldukça fazladır. Farklı otların karışımından hazırlanmış olan çay özellikle zayıflamak isteyenlere yardımcı olabilir. Bitkilerin içerisinde bulunan maddeler vücutta göstermiş olduğu etki sayesinde özellikle zayıflamaya yardımcı olabilir. İçerisinde bulunan otların vücutta olumlu etkileri olabilir.

Son dönemde bitki çayları arasında yaygın olarak tercih edilmekte olan 7 otlu çay nedir ve ne şekilde kullanılır? Merak edilen konular arasında yer almaktadır. 7 farklı otun karışımından hazırlanmaktadır. Vücuttaki olumlu etkileri nedeniyle tercih edilmektedir. Günümüzde bitkisel çaylar arasında yaygın olarak tercih edilen çay seçeneklerinden biridir. Özellikle içeriğinde bulunan yedi ayrı ot sayesinde vücutta istenilen etkinin elde edilmesini sağlayabilecek seçenekler arasında tercih edilebilir.

7 Otlu Çay Faydaları

 • Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olabilir. Bu sayede zayıflamaya da yardımcı olabilir.
 • Vücuttaki yağların yakılmasını ve yağ yakımını hızlanmasına yardımcı olabilir.
 • İçerisinde bulunan her otun farklı etkisi bulunmaktadır. Bu sayede farklı etkilere sahip olabilir.
 • Özellikle içeriğinde bulunan kekik sayesinde antioksidan özelliğine sahiptir.
 • İçerisinde bulunan otlar sayesinde idrar söktürücü ve ödem atıcı etkisi bulunabilir.
 • Doğal şekilde hazırlanmış olması zayıflamak isteyenler için doğal etki elde edilmesini sağlayabilir.
 • Düzenli şekilde kullanılması zayıflamaya yardımcı olması açısından etkili olabilir.
 • İstenilen etkinin elde edilebilmesi için özellikle diyet ile birlikte kullanılması elde edilecek etkinin artmasını sağlayabilir.

 

7 Otlu Çay İçeriği

7 ayrı ot ile hazırlanmakta olan çay içerisinde biberiye, kekik, kiraz sapı, yeşil çay, funda yaprağı, ısırgan yaprağı ve mate yaprağı yer almaktadır. İçerisinde bulunan her ot insan vücudunda olumlu etkilere sahip olabilir. Bu nedenle özellikle günümüzde tercih edilen bitkisel çaylar arasında yer alabilir.

 • Biberiye; İçerisinde bulunan biberiye baş dönmesi, çarpıntı, hazımsızlık ve migren gibi rahatsızlıklara karşı etkili olabilir.
 • Kekik: Öksürük, romatizma, sindirim sistemi ve stres üzerinde özellikle etkili olmaktadır. Aynı zamanda antioksidan özelliği bulunur.
 • Funda yaprağı: özellikle zayıflamak amacıyla tercih edilebilecek bir bitkiler arasında yer alabilir. Bu nedenle yaygın olarak tercih edilebilmektedir. İshal önleyici, idrar söktürücü, böbrek taşını düşürmeye yardımcı olacağı etkileri bulunur.
 • Mate yaprağı: özellikle çay olarak da kullanılabilecek olan bu bitki yağı yakımını ve metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olabilir.
 • Yeşil çay: yeşil çay günümüzde yaygın olarak tercih edilen çaylar arasında yer almaktadır. Metabolizmayı hızlandırması ve aynı zamanda kalori yakımına yardımcı olması nedeniyle tercih edilebilir.
 • Isırgan yaprağı: içeriğinde bulunan vitamin sayesinde vücuda faydalıdır. Böbrek taşının önlenmesi üzerinde etkili olabilir.
 • Kiraz sapı: İdrar söktürücü ve ödem atıcı etkisi bulunur. Aynı zamanda zayıflamaya yardımcı olabilir.

7 Otlu Çay Zayıflatır Mı?

Zayıflamak isteyenler için tercih edilebilecek çaylar arasında yer alan 7 otlu çay özellikle metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olabilir. Özellikle içerisinde bulunan farklı bitkiler sayesinde vücutta olumlu etkilere neden olabilir. Düzenli şekilde kullanılması zayıflamaya yardımcı olmasını sağlayabilir. Metabolizmanın hızlanmasını ve yağ yakımını artmasını sağlayarak vücuttaki fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Taze olarak hazırlanmasını tüketilmesi durumunda zayıflamaya yardımcı olabilecek ürünler arasında yer alabilir. Özellikle diyetle birlikte kullanılması etkinin artmasını sağlayabilir. Daha yüksek etki elde etmek isteyenler özellikle ürünü düzenli şekilde kullanabilirler. İçerisinde bulunan her otun etkisi farklıdır. Bu nedenle özellikle bitkisel çaylar zayıflamak isteyenler için tercih edilebilecek seçenekler arasında yer alabilir.

7 Otlu Çay Kullanıcı Yorumları

Çay kullanımında özellikle dikkat edilecek olan konular hakkında bilgi almak isteyenler ürünü daha önce kullanmış olan kişiler tarafından yapılan yorumları inceleyebilirler. Daha önce 7 otlu çay kullananlar tarafından yapılan yorumlar bilgi almanız açısından etkili olmaktadır.

Kullanımı sırasında ve sonrasında dikkat etmeniz gereken veya elde edeceğiniz sonuçlar hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istediğiniz her durumda yorumlar üzerinden bilgi alabilirsiniz. Çayın kullanımı sırasında karşılaşabileceğimiz durumlar karşısında bilgi almak istediğiniz her an olumlu ya da olumsuz şekilde yapılan yorumları inceleyebilirsiniz. Özellikle ürünü daha önce kullanmış olan kişiler tarafından yapılan yorumlar bilgi almak amacıyla kullanılabilir.

7 Otlu Çay Hazırlanışı?

Çayı özellikle gitmeden önce taze olarak demlemeniz gerekir. Bu sayede istenilen etkinin elde edilmesini sağlayabilir. Ürün içerisinde yer alan farklı ot seçenekleri özellikle karışımın etkisini artırabilir. Evde tüketmek isteyenler 7 otlu çay hazırlanışı sayesinde demleme işlemini kısa sürede yaparak içime hazır hale getirebilirler.

İlk aşamada öncelikle çay bardağa yerleştirilir. 1 fincan çay için bir fincan su kaynatılır. Daha sonrasında kaynatmış olduğunuz suyun üzerine ekleyerek 5-7 dakika kadar beklenir. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra çay içime hazır hale getirilmektedir. Her tüketim öncesinde taze olarak demlenmesi gerekir.

7 Otlu Çay Zararları

Tüketimi sırasında özellikle dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu nedenle aşırı derecede tüketilmemesi gerekir. Her üründe olduğu gibi yeterli miktarda kullanılması gerekir. Aşırı miktarda kullanılması istenmeyen durumların yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle tüketecek olanlar özellikle içerisinde bulunan yedi ayrı ota karşı herhangi bir alerjileri olması durumunda kullanmamaları gerekir. Tüketimi sonrasında yaşına bilecek durumlara karşı mutlaka uzman yardımı alınması gerekir.

7 Otlu Çay Fiyatı

Uygun fiyat seçeneği üzerinden satışa sunulan ürün özellikle çayı tüketmek isteyenler için verilecek sipariş sayesinde kısa sürede ürüne sahip olmasını sağlayabilir. Belirlenen fiyat seçeneği tercih edilecek olan gramaja göre değişebilir. Düzenli şekilde kullanılması durumunda yeterli miktarda tedarik edilmesi özellikle kullanımı sırasında sorun yaşanmadan tüketilmesi açısından önemlidir.

Belirlenmiş olan fiyat seçeneği üzerinden yapılan satışlar ürünü kullanmak isteyenler için uygun fiyatlar üzerinden satın alma imkanı sağlamaktadır.

7 Otlu Çay Nasıl Satın Alınır?

Çayı kullanmak isteyenler internet üzerinden verecekleri sipariş sayesinde kısa sürede ürüne sahip olabilirler. Özel olarak hazırlanmış olan içeriği sayesinde istenilen etkinin elde edilmesini sağlayabilecek bitkisel çay seçenekleri arasında yer almaktadır. Güvenli alışveriş seçeneği özellikle ürüne sahip olmak isteyenlerin verecekleri sipariş sayesinde beklemek zorunda kalmadan kısa sürede ürünü teslim almasını sağlamaktadır.

İçime hazır şekilde hazırlanmış olan 7 otlu çay zayıflatır mı ve nasıl zayıflatır? Merak edilen konular arasında yer almaktadır. Ürünü kullanmak isteyenler özellikle taze olarak hazırlayarak edebilirler. İnternet üzerinden satın alma seçeneğini sayesinde verilecek olan siparişler sonrasında ürün kısa sürede kargo ile belirtilen adreslere teslim edilmektedir.

 

 

 

7 Otlu Çay Faydaları, Zayıflatırmı, Kullananlar, Hazırlanışı Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir