Ağda Nedir, Ağda Çeşitleri, Ağda Nasıl Yapılır?

Kasım 19, 2018 Sağlık

Ağda istenmeyen tüylerin kökünden alınmasına yardımcı olan bir türdür. Sizlerin kolay ve pratik bir şekilde vücudunuzun hemen her noktasında oluşan istenemeyen tüylerinizin alınmasına yardımcı bir üründür. Bu ürün sizlerin ev içerisinde yapılabilecek düzeydedir ancak dileyen ve isteyen herkesin kolay bir şekilde kuaför eşliğinde de bu istenmen tüylere son vermesi mümkün olacaktır. Sizler de böylesine bir probleme maruz kalıyor ve bu tüylerin günlük alımını yapmak yerine ayda bir bu temizliği yapmak istiyorsanız oldukça kolay bir şekilde bu durumu sağlayabilirsiniz. Sizler için bu kolaylığı sağlayacak ve sizlerin yükünüzü hafifletecek birçok yöntemin varlığından sizler de haberdar olabilirsiniz.

Ağda Çeşitleri Nelerdir?

Ağda çeşitleri insanların kullanım kolaylığına göre çeşitlenmiştir. Buna göre daha çok güzellik salonlarında tercih edilen ağdalar olmuştur. Bu ağdaların özellikleri belirli bir ısınma tekniğinin olması ve bunun güzellik salonlarında oldukça kolay bir şekilde uygulanabilecek olmasıdır. Bu ağda sayesinde sizler tüylerinizi kolayca kökünden alıp tek hareketiniz ile tüm kıl köklerinizi sonuna kadar çekebilirsiniz. Yapacağınız en önemli şey doğru bir şekilde çekilmesine yardımcı olmaktır. Çünkü ters çekildiğinde kıl köklerinizin kırılması ve bir diğer aya kadar düşündüğünüzden çok daha fazla çıkması sorununa maruz kalabilirsiniz. Bunu yaparken direk müdahale ile kıl köklerinizde bir kırılma yaşanmaması adına tercihiniz ağda bezi olmalıdır. Çünkü bu şekilde tek seferde bir çekiş ile kıl köklerinin tamamen çıktığına sizler de şahit olabileceksiniz.

Ev içerisinde çoğu zaman aldığımız ağdaları ısıtma imkânı bulmamaktayız bu nedenle hazır halde sunulan kâğıda yapışmış halde olan ağda bantları ile sizler de oldukça kolay ve pratik bir şekilde kıl köklerinizi sonuna kadar yok edebilirsiniz. Bunun için en kolay çözüm iki elinizde ağdanızın ısınmasını sağlamak ve bu şekilde vücudunuzda istediğiniz tüm noktaya kolayca uygulamak olmalıdır.

Ağdanın İnsanlar İçin Avantajları

Ağdanın avantajları istediğiniz hemen her noktaya oldukça kolay bir şekilde uygulayabiliyor olmanızdır. Neredeyse tüm vücudunuzun kolay bir şekilde alınmasına yardımcı olacaktır. Hızlı ve kolay bir şekilde istediğiniz şekilde kullanabilme avantajına sahip olursunuz. Dilediğiniz gibi ev içerisinde sizler de bu işlemi yapabileceksiniz. Geleneksel ağda daha fazla ön plana çıkmaktadır çünkü hazır halde satılan ağdaların vücudunuzda ters bir etki oluşturması imkânsız bir durum değildir. Yapacağınız zaman kıl köklerinizin belirginliğinin artması gerekir çünkü çok ince tüylerin alınması düşünüldüğü kadar kolay olmayacaktır. Ev içerisinde uygulayarak sizler de çok yüksek ücretlere katlanmaktan kurtulabilirsiniz. Çünkü güzellik salonlarında alınacak bölgeye göre fiyat farkı oluşturmaktadırlar.

 

İstenmeyen Tüylere Nasıl Veda Edilir

Günümüzde tüylenme problemi her geçen gün çok daha büyük bir sorun haline gelmiştir. Yaşam şartları iyileştikçe insanların kendilerinde eksik gördükleri noktalara duydukları şikâyetleri artmıştır. Ağda yapmak bu nedenle özellikle yaz aylarına girildiği zaman dilimlerinde oldukça fazla ilgi gören bir konu haline gelmiştir. Bu durum genel olarak kadınların bacak, koltuk altı, kol, bıyık, bikini bölgesi gibi belirli bölgelerde kendisini gösteren bir ihtiyaç haline gelmiştir. Eş zamanlı olarak insanların çok daha hijyene önem verdiği bir dönemde bu tür tüylenmelerin belirli bir zaman dilimi ardından kötü konulara neden olduğu görülmektedir. Bu yöntem dışında jilet, tüy dökücü krem ve bunun gibi kolay ancak etkisinin kısa süreli olarak kendisini gösterdiği birçok yöntem bulunmaktadır. İçlerinde uzun süreli bir etkiyi ancak bu yöntem sağladığı için genel olarak epilasyon harici en çok tercih edilen yöntemin bu olduğu söylenebilecektir.

Evde Ağda Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Ağda malzemeleri için gerekli malzemeleri bilmek kesin oranlarına öğrenerek çok daha kolay bir şekilde yapılabilecek ve vücudun hemen her noktasına oldukça kolay bir şekilde uygulanabilecektir. Bunun için gereken malzemeler bir su bardağının dörtte biri oranında sirke eğer sirke elinizde mevcut değil ise bunun yerine dilerseniz limon suyu da tercih edebilirsiniz. Devamında yine bir su bardağının yarısı kadar su, son olarak ise yine aynı şekilde su bardağıyla 3 bardak şeker ilavesi ile hazırlanabilecektir.

Evde Ağda Yapımı

Evde ağda yapımı için alacağınız malzemeleri sırasına uygun bir şekilde yapmaya başlamanız gerekir. Buna göre bir kap içerisinde su ve şekeri ekleyin bu süreç şekerlerin erimeye başlayacağı ana kadar devam edecektir. Şekerlerin erimesinin ardından yapacağını işleme hazırladığınız sirkeyi ekleyiniz. Bu şekilde ocak üstünden almadan ortalama 20 dakika gibi bir zaman diliminde bu kıvamın elde edilmesini sizler de sağlayınız. Bu şekilde katılaşmayı sağladıktan sonra ki aşamanız soğuma aşaması olacaktır. Soğuduktan sonra vücudunuzun hemen her noktasına oldukça kolay bir şekilde kullanabileceğiniz bir kıvama getirmiş olacaksınız. Bu şekilde sizler de dilediğiniz gibi uygulamaya başlayıp kıl köklerinizin sonuna kadar yok olmasına sizler de yardımcı olabileceksiniz. İstediğiniz gibi hem yüksek ücretlere maruz kalmadan hem de istediğiniz gibi her noktaya kolayca uygulayabileceğiniz bu ürünü sizler de evinizde kolay bir şekilde yapabileceksiniz.

Ağda Nasıl Uygulanır?

Ağda nasıl uygulanır eğer bu konuda aklınıza takılan bir soru ya da bir problem varsa bilmeniz gereken şey tüm vücudunuza kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz bir türdür. Bunu vücudunuza uygularken vücudunuzun kuru olması gerekir. Çünkü ıslak olan bölgede yapışma durumu bizlerin istediği şekilde olamayacaktır. Bu nedenle temiz ve kuru olması özellikle dikkat edilmesi gereken iki noktadır. Ağdayı uygulayacağınız bölge için sizlere yardımcı bir kaşık ya da kullanılan bir tahta kolay bir şekilde istenilen bölgeye uygulanmasına yardımcı olacaktır. Bunun üzerine ağdanızı yaparken kıl köklerinin çıkış yönüne doğru değil de daha çok zıt yönüne doğru bir çekim yaparsanız aslında kıl köklerinizin vücudunuzdan çok daha kolay bir şekilde ayrılacağına sizler de şahit olacaksınız. Çekim aşamasında direk elinizle çekerken kıl köklerinde kırılmalara neden olabilirsiniz. Bu nedenle çok daha kolay ve pratik bir şekilde bu çekimi sağlamak için sizler de ağda bezi kullanabilirsiniz. Bu duruma katlanmak istemeyip evde kendince bir çözüm arzuluyorsanız da kolay bir şekilde sert yapılı bir beziniz varsa bu bezi yapıştırarak kolayca çekebilirsiniz. Daha sonra bacağınızın çok daha iyi görünmesi adına mutlaka yağ sürerek bacağınızı beslemelisiniz. Ağda yaptırmak işte bu denli zor gibi görünen ancak püf noktaları ile oldukça kolay bir işlemdir.

Ağda Nedir, Ağda Çeşitleri, Ağda Nasıl Yapılır? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir