Altın Otu, Altın Otu Yağı Faydaları, Neye İyi Gelir?

Mayıs 8, 2018 Bitki Yağları

 

Günümüzde Avrupa’da yetişmekte olan ve Anadolu’da da oldukça sık karşımıza çıkan altın otu oldukça zengin bir bitki olarak tüketilmektedir özellikle son zamanlarda oldukça tercih edilen bu bitki genel olarak ilaçların yapımında tercih edilmektedir. Bunun dışında özellikle alternatif tıpta oldukça tercih edilen biri olmaktadır.

Altın otu adını renginden almış olan bir çiçek türüdür hiçbir zaman solmaz rengini kaybetmez. Hatta diğer adı ile güneş çiçeği olarak da bilinmekte olan bu çiçek aktarlarda sık sık karşımıza çıkmakta olan bir bitki olup çayı olarak kullanılmaktadır Bunun yanı sıra makyaj Kozmetik sektöründe de oldukça tercih edilen bir üründür. Altın otu genellikle Kayalık taşlık yerlerde bulunmaktadır yani özetleyecek olursak Türkiye’de bu bitkiye ancak Yüksek Dağlarda rastlayabilmekteyiz. Altın otu yağı günümüzde daha çok çay olarak tercih edilmektedir Damla ile birlikte toplanılan bu altın otu genel olarak çay olarak tercih edilmektedir bunun yanı sıra aktarlarda ve büyük marketlerde tercih edilen oldukça sık satılan bu bitki genelde bir bardak suyun içerisine 3 ya da 4 tene olacak şekilde çiçek konularak Kaynar suya içeriğinde demlenerek içilir. Demlenme süresi ise genelde 15 ya da 20 dakika olmaktadır bunun içerisine bir şeker ya da bal koyabilirsiniz.

Altın Otu Faydaları

Altın otu bitkisi günümüzde en çok böbrek sorunlarına kullanılmaktadır. İdrar söktürücü özelliği bulunan ve bu otlar böbreğin sağlığı açısından oldukça önem teşkil eder. Çünkü bu çay sayesinde böbrekler çalışmakta ve idrar artışı bulunmaktadır. Bu doğrultuda gerçekleşecek su kaybı sonucunda verebilirsiniz. Özellikle böbreklerinde taş dökme gibi sorunları olan kişiler var ise bu altın otu bitkisi idrar yolu iltihaplarını söker ve daha iyi yapar. Böylece bu altın otu size oldukça yardımcı olacak ve midenize oldukça iyi gelecektir.  Bunlar dışında Hemoroit tedavisinde de altın otu tercih edilmektedir. Günümüzde altın otu sadece bunlarla değil romatizmaya da kireçlenme gibi sorunlarda da oldukça tercih edilmekte olup kullanılmaktadır. Hatta bu ot pelin otu ile ezilerek iltihaplı yaraları tedavi etmek amacıyla da çok sık bir şekilde kullanılır son olarak bu otun faydaları bitmemekte olup egzama, varis gibi sorunlarda da oldukça tercih edilmektedir.

Altın Otu Sakıncalı Mıdır

Altın otunun hiçbir etkisi bulunmamakta olup sadece alerjik olma durumu vardır. Bu da doktora danışılmadan asla kullanılmaması anlamına geliyor.

Altın Otu Yağı

Altın otu yağı genelde kendine has kokusu ile fark edilmekte olan bir bitkinin ezilmiş ve yağış kırılmış halidir. Günümüzde artan doğal tıp ile bunlara yöneliş oldukça artmış olup gereksiz ilaç kullanmak yerine şifalı bitkiler kullanılmaya başlanmıştır. Altın otu yağı ise birçok konuda birçok altın otu faydaları sahip olmaktadır.

Bilindiği üzere altın otu ülkemizde hemen hemen bütün bölgelerde yer almakta olan bir bitkidir altın otu kullanılma sebebi ise temel olarak etiketler bulunması ve antioksidan özelliğini yüksek olmasından kaynaklı olmaktadır. Günümüzde de bundan dolayı oldukça tercih edilmektedir.

Altın otu günümüzde kurtularak çay olarak tercih edilmekte olduğu gibi bunun yanı sıra Hülya olarak da tercih edilmektedir.

 

Altın Otu Yağının Faydaları

 • Altınordu günümüzde özellikle antioksidan özelliği ile bilmekte olup cildi yenilemek amacıyla kullanılmaktadır
 • Altın otu yağı cilde kolajen sentezi gerçekleştirerek cildin kırışmasın engel olur Böylece daha genç bir cilt sağlar bunun yanı sıra bu birçok doktor tarafından da kabul görmüştür.
 • Özellikle mikropları yaralarının çabuk bir şekilde iyileşmesini sağlar
 • Darbe ya da morluklara karşı oldukça kolay iyileşme imkânı sunar.
 • Sivilce oluşumunun yanı sıra vücutta bulmakta olan izledi de yok ederek etkilidir
 • Saçkıran ya da günümüzün en büyük sorunlarından olan kepek konusunda tedavi özelliği taşır
 • Ciltte kullanılan altın otu yağı kan akışını hızlandırarak cildi pürüzsüz bir hale getirmek amacıyla kullanılmaktadır.
 • Günümüzde özellikle şişman kişiler tarafından bulunmakta olan en büyük sorun selülit tedavisi amacıyla tercih edilmesidir
 • Ciltte oluşmakta olan tüm çatlakları engelleyerek çatlak giderici krem olarak tercih edilmektedir.
 • Özellikle Romatizma gibi hastalıklara karşı masaj amaçlı kullanılmaktadır.
 • Kireçlenme gibi durumlarda da oldukça tercih edilmektedir.
 • Ağrı sızı da oldukça kolay bir çözüm olmaktadır.
 • Saç bakımında oldukça tercih edilmektedir
 • Cilt karışmasını engeller
 • Kolajen sentezi için kullanılmaktadır
 • Kozmetik sektöründe olduğu tercih edilmektedir.

 

Altın otu yağı tıpta oldukça çok kullanılmakta olan ve idrar söktürücü olarak özelliği olan bir bitkidir. Sizde bu altın otu yağını ağrınızın ya da morluğunun olduğu bölgeye sürerek çok kolay bir şekilde bu dertlerimizden kurtulabilirsiniz. Bu alanda sizler için en ideal ilaç bitki bir yanı tercih etmeniz olacaktır Böylece size çok var bir şekilde bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra sizde mutlaka bitki altın otu yağı oldukça faydalı olmaktadır ve bunun yanı sıra sık bir şekilde tercih etmelisiniz. Bu altın otu bitkisi günümüzde özellikle bayanlar tarafından oldukça çok tercih edilmektedir. Çünkü ve altın otu yağı genelde Kozmetik ürünlerinde en çok karşımıza çıkan çok kapsamlı bir bitki olmaktadır.

Sizde bu bitkileri tercih ederek çok kolay bir şekilde sağlık sorunlarınıza çare bulabilir ya da şikayetlerinizi azaltabilirsiniz.

Bunun yanı sıra karşımıza çıkan birçok ilacın içerisinde bu altın otu yağı çeşitleri bulunmaktadır. Yani şöyle diyebiliriz ki ilaç kullanmadan iyileşmenin yaralarından mikropların hızdan ya da iltihap neden kurtulmanız oldukça kolaydır. Bunun için bu bahsetmekte olduğunuz yere kullanmanız yeterli olacaktır işte bundan dolayı siz de en kısa sürede bizimle iletişime geçerek bu ürünleri sahip olabilirsiniz. Unutmayın ki bu ürün gerçekten bilimsel bir süreçten geçmiş bir ilaç yerine kullanılan doğal bir bitki olmaktadır. Günümüzde yapılmış bilimsel çalışmalar sonucunda bu bitki oldukça yayılmış olup tıp, kozmetik ya da gibi pek çok sektörde öncü ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Altın otu asla zararlı olmayıp pek çok kişi tarafından içi rahat bir şekilde tercih edilebilmektedir. Hatta günümüzde çocuklar tarafından bile oldukça kolay ve sık şekilde tüketim imkanı bulunmaktadır. Bunun yanın sıra eğer bu altın otu yağını değil de altın otu çayını kullanacak iseniz bunu günde en az iki ya da üç bardak olacak şekilde tüketmeniz gereklidir.

Altın Otu, Altın Otu Yağı Faydaları, Neye İyi Gelir? Kullanıcı Yorumları

“Altın Otu, Altın Otu Yağı Faydaları, Neye İyi Gelir?” için 2 cevap

 1. Bahar dedi ki:

  Böbrek yetmezliği olan 4 yasindaki kedimin aynı zamanda da devam eden fiv hastalığı var.aslinda sadece fiv di.paragöz ve sahtekar dolandırıcı veteriner lerin yaptığı kortizon iğneleri yüzünden,şu anda bide böbrek yetmezliği var. Ağzının içi hep yangı. Bu yüzden hiç birşey yiyemiyor.böbrek yetmezliği ni nasıl geçirebiliriz. Bunun için nolursunuz yardım edin lütfen. Hergün kahroluyoruz ailecek kara oglumuzun birşey yiyemesinden.yorgunlugundan ve halsizliginden.😔😔😔

  1. Admin dedi ki:

   Bahar hanım sitemiz makale sitesidir. Sorduğunuz sorunun yeri Veterinerlerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir