Ananas Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Kaç Kilo Verdirir?

Temmuz 23, 2018 Sağlık

 

Uzun süre tok tutan bir meyve olan ananası uzmanlar zayıflamak isteyenlere ananas diyeti olarak tavsiye eder. Zayıflamak isteyenler için yedikleri besinler de oldukça önemlidir. Çünkü insanlar kilo verirken, tadı lezzetli olmayan yiyecekler yemek istemezler. Hem tat bakımından lezzetli hem de sağlıklı besinler ile kilo vermenin yolarlını ararlar. Bu noktada da meyveler yardımı ile kilo vermek kişilerin daha kolay bir şekilde istediği kiloya ulaşmasını sağlar.

Meyvelerin kalori oranları aynı değildir. Bu nedenle de her meyve kilo verme noktasında insanlara yardımcı olmaz. Uzmanlar tarafından özellikle tavsiye edilen meyveler arasında ananas bulunur. Ananas hem lezzetli tada sahip olması nedeni ile insanların severek tükettiği bir meyvedir. Hem de diyetisyenlere göre kişilerin kilo vermesinde oldukça önemli bir katkı sunar. Bu nedenle de pek çok diyetisyen, ananas diyeti ile kilo vermenin, kalıcı bir şekilde kilo vermeyi olanaklı hale getirdiğinden bahseder. Kısa sürede hızlı kilo vermek ve istediği vücuda ulaşmak isteyenlere de bu nedenle ananas diyeti uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

Ananas Diyeti Nasıl Yapılır?

Ananas diyeti temel olarak ananas dışında hiçbir şeyi tüketmemeyi amaçlar. Bunun için de sürekli ananas diyeti uygulamamak gerekir. Diyetisyenlerin bu konudaki tavsiyesi iki gün ananas diyeti uyguladıktan sonra iki hafta ara vermektir. İki haftada bir uygulanan bu diyet sayesinde de ayda 6 kilo vermek olanaklı hale gelir.

Diyet günü önerilen ananas miktarı 1 kilogramdır. Bir kilo ananası üç ya da dört öğün şeklinde tüketmek önerilir. Ananas diyeti uygulaması sırasında ananas yemenin dışında ananas suyu içme de önerilir. Ana öğünlerde ananas yemek ve ara öğünlerde de ananas suyu içmenin kişilerin hedeflediği kiloya ulaştırdığı iddia edilir.

Ananas Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

Ananas diyeti uygulamak isteyenler için ananas diyeti ayda kaç kilo verdirir sorusu son derece merak edilen bir sorudur. Ananas diyeti ayda iki haftalık uygulanır. Ayda iki kere uygulanan bu kürün her bir bölümünde 3 kilo kaybedileceği diyetisyenler tarafından belirtilir. Bu nedenle de ayda 6 kilo verme sağlanır. Uzmanlar ananas diyeti ile daha fazla kilo vermek isteyenlerin de bu diyeti ayda üç güne çıkarabileceklerini belirtir. Ancak bu noktada da kişilerin kendilerini iyi bir şekilde takip etmeleri gerektiğinin altı çizilir. İlk gün sürekli ananas tükettikten sonra vücudun herhangi bir şekilde kaşıntı ya da kızarıklık gibi tepki vermemesi durumunda üç gün de yapılabilir.

Ananas diyetini ayda üç kere yapmak daha fazla kilo kaybı yaşanmasına neden olur. Uzmanlar uzun süre tok tutan ananas diyeti ile istenilen kilo kaybının kısa sürede yaşanacağını belirtir. Kişiler tarafından verilen kiloların kalıcı hale gelip gelmediği de merak konusu olur. Diyet sonrasında yapılacaklar konusunda da uzmanlar gerekli bilgileri sunar. Ananas diyeti uygulama sonrasında kişiler beslenmelerine dikkat etmelidir. Dengeli ve sağlıklı beslenme sayesinde ananas diyeti esnasında verilen kilolar korunur. Ayrıca bu şekilde daha fazla kilo kaybetme de sağlanır.

Ananasın Faydaları Nelerdir?

  • Tokluk hissi veren ananas sayesinde insanlar sürekli bir şeyler yeme isteğinden kurtulma sağlar.
  • Kilo almanın en önemli nedenleri arasında sürekli sindirim sisteminin iyi bir şekilde çalışmaması yer alır. İyi bir şekilde çalışmayan sindirim sistemi bir süre sonra kişilerin hızlı bir şekilde kilo almasına neden olur. Diyetisyenler ise ananasın faydaları arasından sindirim düzenleyici olma özelliğine dikkat çeker. Bu sayede de kişilerin ideal kilosuna ulaşması sağlanır.

 

 

Ananas Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Kaç Kilo Verdirir? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir