Ayakkabı Vurması Nasıl Olur, Nasıl Geçer?

Şubat 21, 2018 Sağlık

 

Zaman zaman farklı nedenlerden dolayı yaşanabilecek olan ayakkabı vurması için özellikle kişilerin yaşayacağı problemi önlemesi için farklı yöntemler bulunmaktadır. Ayakkabının sıkması, kalitesiz ayakkabı kullanılması veya uzun süre aynı ayakkabı içerisinde ayakların kalması ayakkabının ayağınızı vurmasına neden olabilir.

Ayakkabının ayağınızı sıkması özellikle topukta veya yanlarda oluşacak ezilme nedeniyle problem yaşanmasına neden olabilir. Ayakkabının ayağınızı vurması durumunda canınız yanacağı için bu probleme karşı kısa sürede çözüm elde etmenizi sağlayacak farklı uygulama seçenekleri bulunmaktadır. Evde yapacağınız uygulamalar sayesinde kısa süre içerisinde yaşamış olduğunuz problemden kurtulabilirsiniz.

Ayakkabı Vurması Nasıl İyileşir?

Farklı zamanlarda oluşabilecek ayakkabı vurması nasıl geçer? Merak edenler özellikle evde uygulayacakları farklı yöntemler sayesinde kısa sürede sonuç alabilirler. Evde yapacağınız uygulamalar özellikle ayağınızda oluşan acının azalmasını sağlamaktadır. Bu sayede yaşamış olduğunuz problemin kısa sürede çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Ayakkabının ayağınıza vurması durumunda doğal iyileştirme yetkisine sahip olan Hindistan cevizi yağı ile uygulama yapabilirsiniz. Onarıcı etkisi ve aynı zamanda nemlendirici etkisi ayağınızın acıdığı bölgede etkili olmaktadır. Kısa süre içerisinde sonuç almanızı sağlayacaktır. Özellikle ayakkabının ayağınıza vurmasını önlemek için ayakkabının iç tarafına Hindistan cevizi yağı sürerek önlem alabilirsiniz.

Bal

Ayakkabının ayağınızda oluşturmuş olduğu burma durumunda özellikle ayakkabı vurması tedavisi için tercih edebileceğiniz yöntemler arasında bal etkili olmaktadır. Doğal şifası sayesinde kısa süre içerisinde ayağınızın iyileşmesini hızlandırarak ağrının azalmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda izlerin hafiflemesini sağlamaktadır. Kısa sürede sonuç elde edilebilmesi için organik balın kullanılması gerekir.

Bal ile susam yağını karıştırarak ayağınızda ezilmenin olduğu bölgelere uygulayarak ayakkabı vurmasını tedavi edebilirsiniz. Ne üç defa uygulama yapmanız istediğiniz etkiyi elde etme konusunda önemlidir.

Pirinç Unu

Ayakkabıda özellikle konuşacak vurmaya karşı doğal çözüm isteyenler pirinç unu ile peeling uygulayabilirler. Ölü derilerden kurtulmanızı kolaylaştıracak olan bu uygulama aynı zamanda oluşan azalmasını sağlamaktadır. Pirinç unu yeteri kadar su ile karıştırarak homojen hale getirdikten sonra ayağınıza uygulayabilirsiniz. Uygulamanın ardından 15 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Daha sonrasında ılık su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz. Aynı yöntemi ayağınızda oluşan yaraların iyileşmesi sağlanana kadar haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

Aloe Vera

Ayakkabının ezmesi veya vurması durumunda oluşan yanma hissini ve ağrıyı azaltmak amacı ile aloe vera kullanabilirsiniz. Yatıştırıcı özelliği sahip olan aloe vera özellikle cildin daha kısa süre içerisinde iyileşmesini sağlamaktadır. Antimikrobiyal özelliğinin olması da oluşabilecek iltihabın önemlisini sağlamaktadır. Havanın etkili olabilmesi için 3-4 gün uygulanması gerekiyor.

Zerdeçal ve Hint Leylağı

Ayakkabının ayağınıza olması durumunda zerdeçal ve hindi leyla ile hazırlayacağınız karışımı özellikle doğal çözüm etkisi oluşturmaktadır. Antimikrobiyal özelliğe sahip olan karışım aynı zamanda ayağınızda oluşacak kaşıntı ve ağrının daha kısa süre içerisinde geçmesini sağlamaktadır. Kabı içerisine eklenecek olan bir avuç Hint leylağı üzerine bir çorba kaşığı zerdeçal ve biraz su ekleyerek karışımı robottan geçirdikten sonra hazırlanmış olan karışıma maske olarak ayağınıza uygulayabilirsiniz. Özellikle ayağınızda ayakkabı nedeniyle oluşan ağrılı bölgelere uygulama yaparak 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulama işlemi yapabilirsiniz.

Buz Uygulamak

Ayakkabının ayağınızı vurması halinde özellikle oluşan problemlerin giderilebilmesi için buz ile soğuk uygulama yapılabilir. İltihabın oluşmasını engellediği gibi aynı zamanda ağrının hafifletilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle özellikle ayakkabı vurması için doğal tedavi uygulamak isteyenler buz torbasını ayağında oluşan ağrılı bölgelere koyarak 10 dakika bekledikten sonra oluşan ağrının azalmasını sağlayabilirler.

 

Ayakkabı Vurması Nasıl Olur, Nasıl Geçer? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir