Bentonit Kilin Faydaları Nelerdir, Bentonit Kil Nedir?

Temmuz 11, 2019 Sağlık

 

Detoks reçetelerinin vazgeçilmezi olan bentonit kil, son derece önemli hale gelmeye başladı.

Volkanik bir kil türü olan bentonit kil elektromanyetik yüklerle toksik maddelerin temizlenmesini sağlar. Bu da detoks etkisini en iyi şekilde ortaya çıkarır. Yaşamımızda birçok toksik maddeye maruz kalırız. Özellikle dış etkenler, toksik maddelerin vücudumuza girişini kolaylaştırır. Böylece sindirim sistemi rahatsızlıkları başta olmak üzere birçok sorun baş gösterir. Cilt sorunları da dikkat çekici olduğu için, hem haricen hem de dahilen kullanılan ürünler tercih edilir.

Toksinlerin vücuttan atılması için ilaç ya da dıştan uygulanarak arınma sağlar. İçilebilen killer farklıdır. Bu yüzden yüze sürüleni içmeye kalkmamak gerekir. Kapsül şeklinde günd birkaç kere kullanılması halinde kolon temizliği sağlanır.

Bentonit Kilin Yararları

  • Detoks etkisi sağlar
  • Homeostatik olduğundan vücudu dengeler
  • ph seviyesi 9 ve üzerindedir
  • Vücutta kan akışını ve oksijen seviyesini arttırır
  • Cildi güzelleştirir
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Bağırsakları temizler
  • Sivilceler için iyi bir tedavi çözümüdür

Bentonit Kil Maskesi

Bantonit kil maskesi  ⅓ oranında suyla karıştırılarak yapılır. Pürüzsüz bir karışımın hazırlanması sonrası 15 dakika havalanması beklenir. Sonra da cilde maske olarak sürülür. Küvet içine su doldurup iki su bardağı eklemek de kil maskesinin tüm vücuda yayılmasını sağlar. Enfeksiyonlu yaralarda 1 kaşık kil ve 3 kaşık su karıştırılır. Yara olan bölgeye sürülür.

Hangi Durumlarda Kil Maskesi Kullanılır?

Bentonit kilin ağır metal toksinlerinden arınmak için tercih edilmesi son derece önemlidir. Haftada bir gün kullanılan ürün, sosyal yaşamda maruz kalınan kimyasallardan kurtulmamızı sağlayacaktır. Vücuda doğal bir temizlik, detoks sağlayan bu kilin birçok sahtesi de vardır. Bu yüzden gerçek kil kullanıldığında etkisi en kısa sürede görülecektir. Bentonit kil kullanımı son derece önemlidir.

Sivilceler  ve kapalı gözenekler söz konusu olduğunda kilin etkisi gözle görülür hale gelecektir. Akışkan olan bu maske sayesinde düzenli kullanımda cilt sorunlarından kurtulabilirsiniz. Egzama ve sedef gibi cilt hastalıklarının tedavi edilmesinde de bu ürün kullanılır. Ama çok fazla kullanılması uygun değildir. Çünkü cildi kurutucu etki gösterir.

Bentonit Kilin Faydaları Nelerdir, Bentonit Kil Nedir? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir