Böbrekleri Temizleyen En Etkili Gıda ve Bitkiler Nelerdir

Ağustos 9, 2017 Sağlık

Böbrek sağlığı,yaşam kalitemiz açısından en önemli etkenlerden biridir.Böbrek kirliliğinin ana sebeplerinden biri tükettiğimiz gıdalardır.Böbreklerimizin sağlığını kontrol ederek tam bir sağlığa kavuşabilirsiniz.Şimdi böbrekleri temizlemek için en etkili gıdaları sizler için listeledik.

1: Kereviz

Kereviz idrar sökücü bitkiler arasındadır.İdrarı arttırarak toksinlerin atılmasına yardımcı olur.Bunlarla birlikte böbrekleri uyaran besinsel maddeler içermektedir.Kereviz böbrek taşlarının uzaklaştırılmasında etkili olmaktadır.

2: Mısır Püskülleri

Mısır püskülleri böbrek taşları ve üriner enfeksiyonların tedavisinde etkilidir.Doğal olarak böbreklerdeki atıkları uzaklaştırmak için idrar üretimini uyarır ve hızlandırır. Püskülleri suda kaynatarak bu suyu içebilirsiniz.

3: Karahindiba Kökü

Karahindiba insanda diüretik etki yapmaktadır.Bu sayede idrar üretimini arttırmaktadır.Böbrekleri ve karaciğeri temizlemede etki eder.

4: Zencefil

Zencefil, böbrekleri temizlemek için etkili bir bitkidir. Zararlı toksinlerin böbreklerden çıkarılmasına yardımcı olur ve sindirimi iyileştirir. Aynı zamanda  karaciğerinizi temizlemek için faydalıdır.

5: Maydanoz

Maydanoz böbrekleri temizleyen güçlü, doğal bir diüretik etkili ottur. Bakterilerin ve mikropların böbreklerden atılmasına yardımcı olmak için artmış idrar çıkışı sağlar. Maydanozda mevcut olan apiol ve miristin bileşiklerinin onu diüretik bir bitki haline getirir.

6: Isırgan Otu

Isıran ısırgan böbreklerinizi de temizlemeye yardımcı olabilir. Diüretik mülkleri idrar üretimini arttırır ve metabolik atıkların giderilmesine yardımcı olur. Bu bitki ayrıca kristallerin taşlara dönüşmesine engel olur ve bakterileri, böbrek enfeksiyonlarının riskini azaltmak için uzak tutar.

7:Zerdeçal

Zerdeçal, temizleme özellikleri nedeniyle iyi bilinen başka bir bitkidir. Böbrekleri temizler, karaciğer detoxifies ve kan arındırır. Ayrıca, böbrek enfeksiyonlarını önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olabilecek anti-inflamatuar özellikler de içerir.

Değerli okurlarımız.Böbreklerin en önemli özelliklerinden biri toksinleri vücuttan dışarı atmasıdır.Bu yüzden sağlıklı bir böbrek,sağlıklı bir vücut demektir.Sağlıksız böbrek ise toksinlerin tam olarak uzaklaştırılmadığı, hastalıklara açık bir vücut demektir.

Mutlu ve sağlıklı günlere… Gıda Müh. Emir Kaboğlu

 

Böbrekleri Temizleyen En Etkili Gıda ve Bitkiler Nelerdir Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir