Çin Yağı Faydaları, Bebeklerde Kullanımı, Nedir?

Ocak 29, 2018 Bitki Yağları

 

Çin yağı, otsu ve koyu yeşil yapraklı olan bir bitkiden elde edilmektedir. Toprağın üst kısmında kalan yüzeyinden yağ elde edilmektedir. Soluk sarı renginde ki bu yağ şeffaftır. Mentol kokusu sayesinde serinletici bir etkiye sahiptir. Bundan dolayı sitede de yazılmış olduğu üzere solunum yollarında antiseptik bir etkiye sahiptir.

Çin yağının birçok alanda olumlu etkileri bulunmaktadır. Satış sitesinde söylendiği üzere, nezle, mide bulantısı gibi durumların yanı sıra mide bulantısı, gaz sökücü gibi etkileri de ispatlanmıştır.

Almanya asıllı olan Çin yağı, en faydalı bitkilerden biri seçilmiştir. Doğal bir yapıya sahip olan Çin yağı, hem yetişkinlerde hem de çocuk ve bebeklerde rahatlıkla kullanılabilir.

Çin Yağının Faydaları Nelerdir?

Satış sitesinde iddia edildiği üzere Çin yağının kanıtlanmış birçok faydası bulunmaktadır. Belirtildiği üzere Çin yağı;

 • Yetişkinlerde diş ve diş eti problemlerinde kullanılmaktadır. Genelde çabuk geçmeyen diş ağrıları, günlük hayatta birçok kişinin yaşadığı problemlerdendir. Çin yağı, diş ve diş eti ağrılarına sitede belirtildiği üzere geçici çözümler sunmaktadır. Özellikle doktora gitmeye zamanı olmayanlar veya randevu gününü bekleyenler ağrı ile yaşamak yerine, birkaç damla Çin yağını bir pamuk yardımıyla ağrıyan bölgeye bastırırlarsa kısa sürede ağrıları dinecektir.
 • Baş ağrısı ve migren gibi sorunlarda oldukça etkilidir. Günlük hayatın getirdiği yoğunluktan dolayı sık sık baş ağrısı yaşayanlar, genellikle ağrı kesici kullanmayı tercih ederler. Fakat sık sık ağrı kesici kullanmak istemeyen kişiler, bu ağrıyla yaşamak zorunda değiller elbette. Bu gibi durumlarda elinize damlatacağınız birkaç damla Çin yağı hem nefesinizi açacak hem de beyne oksijen gitmesine yardımcı olacaktır. Böylece baş ağrıları kısa bir süre içerisinde dinecektir.
 • Kış aylarında nezle, grip, burun tıkanmaları, öksürük ve üst solunum yolu enfeksiyonları gibi rahatsızlıkların tedavisinde oldukça etkilidir.
 • Çin yağının mentol etkisinden dolayı nefes açıcı özelliği bulunmaktadır.
 • Çin yağı masaj yapılarak kullanılması durumunda kas gevşetici ve rahatlatıcı bir özelliği bulunmaktadır.
 • Çin yağının lokal anestezik özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda anti bakteriyel özellikler taşır.
 • Çin yağının faydalarından bir diğeri de satış sitesinde belirtildiği üzere doğal içerikli olmasıdır.
 • Doğal içeriğinden dolayı hemen her yaş gruplarında kullanılmaktadır.
 • Çin yağının en büyük güvencesi de hiçbir yan etkisinin bulunmamasıdır.
 • Böcek sokmalarına iyi gelmekte bundan dolayı birçok kaşıntıya iyi gelmektedir. Özellikle yaz döneminde sıcak havalardan veya kış aylarında kuru havalardan dolayı kaşıntı problemi yaşayan kişiler, bu kaşıntı problemini Çin yağı sayesinde çözebiliyor. Kaşınan bölgeye krem sürer gibi Çin yağı sürmek yararlı olacaktır.
 • Çin yağı ayrıca saçlarda kepekten dolayı meydana gelen kaşıntılara da oldukça iyi gelmektedir. Banyoda Çin yağı ile saç diplerinizi ovalayıp biraz beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.
 • Mantar üremesini önlemektedir.
 • Sakinleştirici ve rahatlatıcı bir etkisi vardır.
 • Özellikle kadınlarda adet dönemlerinde ağrılarının daha kolay dinmesine yardımcı olmaktadır.
 • Gaz söktürücü etkisi bulunmaktadır.
 • Birçok hamile kadın, hamilelik döneminde meydana gelen mide bulantılarını önlemek için Çin yağı kullanmaktadır. Fakat hamile kadınlar, Çin yağının hiçbir yan etkisi bulunmamasına karşın yağı yalnızca koklayarak mide bulantılarının dinmesine yardımcı olabilirler.

Hemen hemen her koşulda kullanılabilen Çin yağı, ağrı kesiciden önce tercih edilmesi gereken doğal bir yağdır. Bundan dolayı özellikle kadınlar, her zaman çantalarında taşımalı ve gerekli durumlarda kullanmalıdırlar. Özellikle sporla uğraşan kişiler, profesyonel futbolcular, birçok ses sanatçısı Çin yağı kullanmaktadır. Yalnızca Türkiye’de etkin olarak satılan bir ürün olmayıp, birçok Avrupa ülkesinde, Kıbrıs’ta ve Türk Cumhuriyetlerinde kullanılan bir yağdır. Tüm ağrılı durumlarda rahatlıkla kullanılan bu ürün, satış sitesinde de ifade edildiği üzere gönül rahatlığı ile kullanılabilecek niteliktedir.

Çin Yağı Nasıl Kullanılır?

Çin yağı, tedavi edici olarak değil, harici olarak kullanılması gereken bir üründür. Herhangi bir hastalık geçiren ya da sık sık ağrısı olan kişilerin kullanmadan önce gerekli tedaviyi görmeleri daha yararlı olacaktır.

Çin yağı, kullanılacak bölgeye göre farklı kullanım şekillerine sahiptir. Migren ve baş ağrılarında, kas ağrılarında vb durumlarda ağrı olan bölgeye merhem gibi sürülerek yedirilir. Böylece kısa bir süre masaj yaparak yağı yedirebilirsiniz.

Nefes açma, gribal enfeksiyon, nezle gibi durumlarda ise Çin yağı, 3-4 damla buruna damlatılarak veya oda sıcaklığında ki suyun içerisine birkaç damla damlatıp buruna çekildiğinde oldukça yararlı olacaktır.

Satış sitesinde de belirtildiği üzere Çin yağının en genel kullanımı gereken bölgeye masaj yaparak kullanılmasıdır. Bu kullanım içerisindeki mentol ferahlığından dolayı rahatlatıcı ve sakinleştirici bir etki de yaratacaktır.

Migren, baş ağrısı ve sinüziti olanlar; parmak uçlarına birkaç damla Çin yağı uygulayarak şakak bölgesi, alın ve ense kısımlarına masaj yaparak kısa bir sürede ağrılarını dindirebilirler.

Çin Yağının Bebeklerde Kullanımı

Satış sitesinde de belirtildiği üzere hiçbir yan etkisi olmayan Çin yağı bebeklerde kullanımı oldukça yaygındır. Yan etkisinin bulunmaması anneleri rahatlatıyor ve ilaç kullanmak yerine Çin yağını kullanmaya teşvik ediyor. 0 yaş grubundan itibaren bütün bebeklerde kullanılabilen bir ürün olan Çin yağı, bebekler üzerinde de rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

İlk bebeklik döneminde özellikle bebeklerinde gaz problemi olan anneler, Çin yağını kullanarak çok kısa bir sürede bebeklerini rahatlatabiliyor. Bebeklerde kullanımı ise oldukça basit. Yarım damla kadar bebeğin biberonuna damlatılması oldukça etkili.

Bebeklerinin gazını çıkarmak için masaj yapan anneler yine bir damla ellerine sıkarak masaj yapmak istedikleri bölgeyi ovalayabilirler. Böylece bebekleri ağlamadan tüm ağrı ve gaz sancılarını bu mucizevi yağ yardımı ile çıkarabilirler.

Çin yağı, yetişkinlerde olduğu gibi bebeklerde de hiçbir yan etki doğurmamaktadır. Fakat yine de bebeğiniz sürekli ağlıyorsa öncelikle bunun sebebini öğrenmeye çalışmalısınız.

 

Çin Yağının Zararları Var mıdır?

Satış sitesinde de belirtildiği üzere Çin yağı, Sağlık Bakanlığı onaylı bir üründür. Anlaşılacağı üzere, Çin yağının bilinen hiçbir zararı bulunmamaktadır. Hiçbir zararı olmadığı düşünülerek her ağrıda Çin yağı kullanılmamalıdır. Kişiler öncelikli olarak gerekli tedaviyi yapmalı ve doktor muayenesinden geçmelidir. Gerektiği takdirde doktordan bilgi aldıktan sonra Çin yağını kullanmalıdırlar.

Çin Yağı Nerelerde Satılmaktadır?

Çin yağını temin etmek oldukça basittir. Doğal ilaçlar kategorisinde bulunan Çin yağı, en çok faydası bulunan yağ olmayı başarmıştır. Bundan dolayı birçok ülkede satılmakta ve temin edilmesi oldukça basittir. Aktarlarda kolaylıkla bulunabileceği gibi eczanelerden de temin edebilirsiniz. Fiyat olarak oldukça ucuz olan bu yağ bütçenizi etkilemeyeceği gibi uzun süre tüketebileceğiniz bir üründür.

 

Çin Yağı Faydaları, Bebeklerde Kullanımı, Nedir? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir