Damiana Bitkisi Nedir?Damiana Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

Kasım 7, 2019 Doğal Bitkiler

Damiana Bitkisi

Çağımızda pek çok şifa kaynağı bitkilerin olduğunu söyleyebiliriz. Onlardan birisi olarak karşımıza çıkan Damiana bitkisi nedir mutlaka bilinmesi gerekir. Faydalı özelliğe sahip olan bitkilerin mutlaka tanınması ve mümkün olduğunca da kullanılması gerekmektedir. Bu bitkinin pek çok şifa kaynağını bünnyesinde barındırmış olduğunu söyleyebiliriz. Cinsellikle ilgili olarak sorun yaşayan biriyseniz o zaman şifa kaynağı olan bu bitkiyi de hayatınızdan çıkarmamaya çalışın. Her ne kadar damiana olarak bilinse de bilimsel adının ne olduğuna baktığımız zaman turnera diffus olduğunu söyleyebiliriz.

 

Yorgunluğu Atmanıza Yardımcı Olur

Yoğun iş temposu altında yaşamını sürdüren kişiler stres ve yorgunluktan çok fazla şikayet eder. Bu yüzden dolayı da yorgunluğun en güzel şekilde giderilmesine yardımcı olacak bitkileri kullanmak ister. İşte tam da bu noktada karşımıza damiana bitkisi çıkıyor diyebiliriz. Bedenen ve zihinsel yorgunluğunuza iyi gelen bir bitkidir. Bitkiyi kullandık sıra tüm yorgunluğunuzu atmaya başladığınızı fark etmiş olacaksınız. Bitkinin aynı zamanda antidepresan özelliği bulunuyor. Böylelikle sizleri daha da sakin yaparak stresten uzak bir yaşam sürmenize neden oluyor. Bilindiği üzere stres, sağlığa oldukça zararlıdır. Stresten uzak bir yaşam sürmek, yaşam kalitenizin artış göstermesine de zemin hazırlaması demektir.

İdrar Söktürücü Özelliğe Sahip

Öksürük, gribal sorunlardan tutunda idrar söktürme özelliğe de sahip olduğunu belirtmek isteriz. Genelde bu tip sorunlar yaşayan kişiler ne yazık ki çok zor bir durum altında kalabiliyor. Bunların ortadan en güzel şekilde kalkması adına damina bitkisinin tercih edilmesi gerekmektedir. Çok fazla üzüntü ve huzursuzluk içerisinde olabilirsiniz. Hatta çeşitli sıkıntılar yaşayan kişilerde ister istemez bir bunalım süreci içerisinde yer alacaktır. Zorlu süreçleriniz içerisinde de rahatlamanızı sağlamaya yardımcı olacak damina  bitkisini tercih etmeye başlayabilirsiniz.

Damiana Çayını Kullanmak

Damina bitkisini çay haline getirerek kullanmalısınız. Hatta çay içeceğinize  damina çayını hazırlayarak her gün düzenli şekilde tüketebilirsiniz. Bu sayede her türlü sorunlarınıza karşı olarak tedavi edici özelliğinden en güzel şekilde yararlanma şansına sahip olmuş olursunuz. Kadınlarda özellikle çok fazla şekilde görülen en temel sorunlar arasında genital kasılmaların olduğundan söz edebiliriz. İlişki esnasında yaşanan genital kasılmalar, cinsellikte istenen hazzı ne yazık ki tam olarak vermiyor. Fakat cinsel sorunlarınızın da artık en kısa süre içerisinde damiana bitkisini kullanarak ortadan kaldırılması mümkün olacak. Böyle bir durumda yapmanız gereken ise hemen çayınızı hazırlamanız olacaktır. Cinsel ilişkiye girmeden yaklaşık 1 saat öncesinde çayınızı tüketin. Ardından cinsel ilişkiye girdiğiniz zaman bu tip kasılmaların artık olmadığının farkına varmaya başlamış olacaksınız.

Öksürükle ilgili sıkıntılar yaşayanlarımız söz konusu olabilir. Böyle bir durumda hemen damiana çayı hazırlamalısınız. Çünkü çay şeklinde tüketip içtiğiniz zamanda  hafif laksatif olarak müshil olumlu etkisini göstermeye neden olacaktır. Öksürüğünüzünde kesildiğini fark etmiş olursunuz. Sorunlarınızdan bu sayede kısa süre içerisinde kurtulma şansına sahip olursunuz.

Damiana Bitkisi Nedir?Damiana Bitkisinin Faydaları Nelerdir? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir