En İyi Zayıflama Yolu Nedir?

Mart 12, 2018 Sağlık

 

Zayıflamanın birçok yolu mevcuttur. Sizlere bu yazımızda bu yollardan bahsedeceğiz. Kalıcı kilo kaybı ve zinde kalmak insanların mücadele ettiği önemli konulardandır. Kilo vermek onu uzakta tutmak için kilo vermenin zayıflamanın yollarını iyi anlayabilmek gerekir. Sizlere en iyi zayıflama yollarını anlatacağız.

Zayıflamaya Yardımcı Olan Önemli Bileşenler

Başarılı bir şekilde zayıflamak 3 şeyin kombinasyonu ile gerçekleşir. Bunlar;

  • İyi Beslenme
  • Fiziksel Aktivite
  • Davranışların Değişkenliği

Vücudunuz doğru şekilde beslenmediğin de istediğiniz her şeyi yapamaz hale gelir. İşlenmiş gıdaları, katkı maddeleri veya diğer yapay maddelerle dolu bütün besin maddelerini reddetmeniz gerekir. Yediğiniz yiyeceklerin miktar ve kalorini de takip ederek düzeltmeniz gerekir.

Fiziksel aktivite vücudunuz için çok önem taşımaktadır. Bu illaki bir maraton koşusu yapın anlamına gelmez. Yapacağınız yürüyüş bile sizlere çok iyi gelecektir. Yapacağınız bir fiziksel aktivite programını alışkanlık haline getirdiğiniz de sizler için çok yararlı olacaktır.

Beslenme ve egzersiz çok önem taşır. Geçmişte başarısız geçen zayıflama uğraşlarınızı unutun. Kendinizi her zaman motive etmelisiniz. Motivasyon sizlerin iyi düşünmenize yardımcı olacaktır.

Detoksun Önemi

Vücudunuzda oluşan atıkların vücuttan atılımını kolay bir şekilde sağladığınız da sağlıklı bir şekilde kilo kaybı yaşamanız sizler için imkansız olmaz. Yediğimiz toksinleri ne kadar azaltırsak detoks da o kadar başarılı bir sonuç almamız sağlanır. Vücudunuzun toksinleri gidermekte zorlandığını nasıl anlarsınız? Bunlar;

  • Ağız kokusu
  • Kabızlık
  • Alkol, kafein, şeker
  • Yorulma ve zayıf uyku alışkanlığı
  • Cilt problemleri

Bu anlamda detoksun önemi artmaktadır. Bu saydıklarımız sorunların da yaşanmaması adına detoks sizler için doğal bir çözümdür.

Doğru Diyet Uygulamaları

Diyetiniz sağlığınız için önemlidir fakat doğru diyet nasıl yapılır? Kalorilerinizin en az %80’ini kaliteli ve sağlıklı besinlerden aldığınıza dikkat etmelisiniz. Geri kalan %20’lik kısım da hoşgörülebilecek besinler tercih edilebilir ancak her zaman sağlıklı ve kaliteli besinler sizler için çok önemli olacaktır.

Yüksek kaliteli gıdalar, meyveler, sebzeler, fındık ve fasulye, tahıl gibi işlenmemiş gıdalardan oluşmalıdır. Hafif yağlar da pişirin yemekleriniz ve zeytinyağ kullanmaya özen gösterin.

Vücudunuza Dost Gıdalar İle Zayıflayın

Bu dost gıdalar, kendinizi iyi hissettirmeye ve kalori yakmanıza yardımcı olacak besinlerdir. Düzenli bir zayıflama için doğru metabolik yolları seçmeniz gerekir.  Kilo vermenize yardımcı olacak dost besinler şunlardır;

Elma sirkesi, bir yemekle birlikte alındığın da sizleri daha dolgun hissetmenize neden olacaktır.

Avakado, lif ve potasyum besinidir. Doymamış oleik asit gibi sağlıklı yağlarla doludurlar ve sulu kalmanıza yardımcı olmak için su ile doludurlar. Özellikle salatalar da kullanmanızı önerilmektedir.

Fasulye ve baklagiller, protein, nişasta ve lif açısından oldukça zengindirler. Bu besinleri düzenli bir şekilde tüketmeniz sizler için önemli olacaktır.

Yaban Mersini, antioksidanlar ile doludur. Bir fincan yaban mersininde 4 gr lif ve 84 kalori vardır.

Bol Bol Su İçin

Su sağlık için önemli bir noktadadır. Bağırsağın düzgün çalışmasını ve sindirimin düzenli yapılmasını sağlar. Vücutta oluşan kirli ve toksinlerin atılmasında önemli rol oynar. Cildinize, saçlarınıza ve kaslarınıza iyi gelir.

Zayıflamaya çalıştığınız da suyu bolca tüketmeniz gerekir. Sindirimi kolaylaştıracağından boşaltım görevini de iyi şekilde yerine getirecektir.

Takviyeler

Beslenme takviyeleri, vücudunuza yeniden enerji vererek doğal olarak kilo verme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Egzersiz

Egzersiz ve uygun diyet kilo vermeyi teşvik eder. Biri diğeri olmadan çalışmaz. Yalnız egzersize güvenmek yetersiz olduğunu söylemek gerekir. Birlikte düzenli bir şekilde yapıldığında kilo verme hedeflerinize erişirsiniz.

En İyi Zayıflama Yolu Nedir? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir