Fantastik Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Nisan 13, 2018 Tanıtım

Klasik makyajdan çok daha canlı ve sıra dışı olan fantastik makyaj defilelerde sık sık gördüğümüz makyaj stilidir. Özel makyaj malzemeleri ve yardımcı malzemelerin bulunduğu fantastik makyaj için profesyonel bir makyöz olmanıza gerek olmasa da doğru uygulamalar yaptığınızda sizin de başarılı olmanız mümkün olabilir. Birkaç pratik makyaj malzemesi kullanarak fantastik makyajınızı kendiniz de basitçe yapabilirsiniz.

Fantastik Makyaj Malzemeleri

Fantastik makyaj defileler, cadılar bayramları ya da gotik etkiler yaratmak istediğinizde tercih edeceğiniz bir makyaj stilidir demiştik. Bunun için kullanacağınız malzemelerin de Aqua farlar, simli makyaj malzemeleri ve takma kirpikler şeklinde olmaktadır.

Fantastik Makyaj Nasıl Yapılır?

Öncelikle yüze cilt tipine uygun nemlendiricinizi sürerek başlayacağınız fantastik makyaj için kaliteli ve kapatıcılığı yüksek bir fondöten uygulaması yapılmalıdır. Fantastik makyaj malzemeleri ve farklı renklerde far kullanımı istediğinizde simler ve makyaj süslerini göz makyajınıza ekleyebilirsiniz. Far uygulamasından sonra göz kapaklarınızın dış kısmına tırnak süslerinden yapıştırabilir, özellikle kaşları doldurmak, takma kirpik kullanarak canlı renklerle süslenen gözleri daha belirgin hale getirmek göz makyajı için son aşama haline gelecektir.

Makyajı Tamamlayan Saç Stili

İddialı fantastik makyajınız için saç modelleri seçimi de oldukça önemlidir. Sap spreyi yardımıyla saçları kabartabilir, saç tebeşiri kullanarak saçlar renklendirilebilir.

Saçlarınızın daha iddiasız olmasını isterseniz sade modeller tercih edebilirsiniz. Tamamen farklı renkte bir saçınız varsa, makyajınızı saç renginize zıt renkleri tercih ederek tamamlayabilirsiniz. Son dönemde tercih edilen birçok saç rengi her zaman tercih edeceğiniz makyajın aksine yapacağınız fantastik makyajın ortaya çıkarıcısı olacaktır.

Fantastik Makyajı Kolaylaştıran Pratik Öneriler

Dantel kullanarak makyajınıza farklı bir motif katabilirsiniz. Özellikle simli makyaj malzemeleriyle hazırlayacağınız bu farklı stili, cadılar bayramı gibi partiler için kullanabilirsiniz.

Bir diğer kolaylık da gözlerinizin pınarına çeşitli hayvan figürleri çizerek oldukça etkileyici bir stil ortaya çıkarmanızdır. Makyaj önerileri konusunda kaliteli sonuçlar ortaya çıkarmak isterseniz, pratik ve işinize yarayacak farklı temalar yaratabilirsiniz. Öyle ki fantastik makyaj modelleri arasında adeta tablolara benzeyen tasarımlar da bulunmaktadır.

Göz Kapağından Kaşlara Uzanan Harikalar Yaratın

Göz kapağından başlayarak kaşlarınıza doğru çizeceğiniz minyatür desenler kullanarak bir tablo yaratabilirsiniz. Aynı zamanda bu kısımlara sim ekleyerek abartılı bir makyajın başlangıcını ortaya çıkarabilirsiniz.

Yüzünüzü bir kedi ya da aslana çevirebilirsiniz. Ancak bu bir profesyonellik isteyeceği için  başarısız sonuçlar almanıza neden olabilir. Profesyonel makyözler size yakışacak modelleri güvenle uygularken, siz daha basit modeller tercih edebilirsiniz.

Son dönemde oldukça sevimli görünen kedi temaları ve figürler fantastik makyaj için kullanılarak beğeni kazanan modellerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Yetenekliyseniz oldukça etkileyici tablolar ortaya çıkarabilirsiniz. Deneyiminiz yoksa makyaj videoları yardımınıza koşacaktır.

İddialı Renkleri Deneyin

İddialı renkleri deneyerek göz makyajınız için en iyi seçimleri yapmanız söz konusu olacaktır. Mesela mavi bir göz makyajıyla mavi bir ruj size metalik etkiler yaratacak, şık görünmenizi sağlayacaktır. Kaşlarınızı ağaca dönüştürecek tasarımlarla gotik esintiler de yaratabilirsiniz.

Fantastik makyaj için tercih edeceğiniz kıyafet pembeyse, altın, gümüş, seks mavi metalik renkleri kullanarak farklı bir zıtlık yaratabilirsiniz. Zengin renk alternatifleri ve  farklı konseptlerdeki makyaj stilleriyle çılgın bir partide tüm gözleri üzerinize toplayabilirsiniz.

Farklı renk alternatifleriyle elde edeceğiniz birçok makyaj stili ile rengarenk temalar oluşturabilirsiniz. Fantastik ve korkunç makyaj yapmak isterseniz her zaman makyaj videolarını inceleyebilirsiniz. İnternette birçok fantastik makyaj videosu bulunuyor ve malzemeleriniz varsa bu uygulamaları siz de evinizde yapabilirsiniz.

Fantastik Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir