Geçici Saç Boyası Nedir, Nasıl Yapılır, Püf Noktaları

Temmuz 23, 2018 Tanıtım

 

Açık saç rengine sahip olan kişilerin devamlı olarak tercih ettiği geçici saç boyaları kullanılarak istenilen renge kolayca ulaşılmaktadır. Özellikle rengin kendilerine yakışıp yakışmayacağı konusunda tedirgin olacak insanların devamlı olarak denediği geçici saç boyaları su bazlı olarak yer almaktadır.

Genel olarak canlı ve neon renkler kullanılsa bile soğuk renkleri deneyenler son derece fazla bulunmaktadır. Marjinal renklerin çok fazla tercih edildiği geçici boya türlerinde, artık doğal saç renkleri de görülmektedir.

Geçici saç boyaları, açık renk saç yapısına sahip olan kişilerin sıkça tercih ettiği saç boyası ürünleri arasındadır. Bu ürün yapıları, su bazlı olarak yer alıp yıkanınca çıkabilmektedir. Neon renk yapıları ve canlı tonlarda yer alan renklerde saçlara sahip olmak isteyen kişiler bu boyaları kullanabilmektedir.

Geçici saç boya yapıları saçları yıpratmamasından dolayı tercih edilen bir ürün olarak yer almaktadır. Koyu renk saç yapıları üzerinde uygulamanın etkili olarak yer alması için saç renginin açılması gerekmektedir. En koyu renk olarak bilinen kumral saçlı kişiler, etkili sonuç vermektedir. Koyu renk tipine sahip olan saçlar için sprey boyalar tercih edilmektedir. Koyu renk saçlarda çok az bir yansıma yaratsa bile geçici saç boyaları istenilen sonucu vermemektedir.

Geçici Saç Boyası Renkleri

Hemen hemen her renkte yer alan geçici saç boyası çeşitlerinin renk pigmenti son derece geniş bir üründür. Geçici saç boyalarında en fazla renkler, sarı, mavi, mor, turuncu ve kırmızıdır. Bu boyaları bazı insanlar saç boyalarının içine katmaktadır.

Geçici Saç Boyası Nasıl Uygulanır?

Geçici saç boyaları kolayca uygulanmaktadır. Açık saç rengine sahip olan kişiler bir miktar boyayı şampuan sürer gibi saçlarına sürerek beklemektedir. Daha sonra ise saçlar ılık suyla yıkanarak kurumaya bırakılır. Geçici saç spreyi uygulaması folyo kullanılarak bulaşmasını önleyeceğiniz spreyi 10 cm uzaktan saçlarınıza sıkmanız yeterlidir. Renkler ilk boyandığı zaman her zaman daha canlı gözükmektedir. Fakat yıkandıkça canlılığını yitirmektedir. Geçici saç boyası uygulaması yaparken mutlaka eldiven takılması gerekmektedir.

Koyu renk saçları bulunan insanların geçici saç boyası kullanmasına olanak bulunmamaktadır. Bunun nedenlerinden bir tanesi kumral gibi koyu tonlara sahip olan insanlar eğer her hangi bir renk açma işlemi yapmadığı sürece geçici boyaları kullanarak arzu ettiği renge hiçbir şekilde ulaşamayacaktır. Açık renk yapısına sahip olan saçlar genel olarak tüp ve sprey şeklinde satılan boyalar satın alarak, tıpkı şampuan girer gibi saçlarına kolayca uygulamaktadır. Herhangi bir kullanım talimatı bulunmaması durumunda ise saç üzerinde yaklaşık 20 dakika bekletilmektedir. Daha sonra ise ılık bir su ile durulanmaktadır. İlk boyamanın sonrasında her saç mükemmel görünebilmektedir. Fakat yıkandıkça silik hale gelmektedir.

Geçici Boyalar Saçı Yıpratır Mı?

Kullanılacak olan saç boyasının kalitesine ve saç tiplerine göre hemen hemen her boyanın saça zararı bulunmaktadır. Amonyaksız tercih edilmemiş olan boyalar saçların sağlığını zaman geçtikçe kaybetmesine neden olmaktadır. Saça arzu edilen rengi veren sülfür oksidasyonu kalıcı saç boyasında çok yoğun olmasından dolayı saçın sağlığını kaybederek doğru bakımları yapılmadığı durumlarda kötü bir görünüme bürünmesine neden olmaktadır. Saç teline tutunacak olan boya parçacıklarından ibaret olan geçici olarak yer alan saç boyası ise saç tellerine etkin nüfuz etmemesinden dolayı yıpratıcı etkisi yok denecek kadar az olarak yer almaktadır. Sizde doğru bir şekilde geçici saç boyası uygulamasını kullanarak arzu ettiğiniz modellere hemen ulaşabilirsiniz.

Geçici Saç Boyası Nedir, Nasıl Yapılır, Püf Noktaları Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir