Gıda İntoleransı Günlük Hayatı Nasıl Etkiler?

Eylül 30, 2017 Tanıtım

Gıda İntoleransı Günlük Hayatı Nasıl Etkiler?
Gıda intoleransı, sağlıklı besin değerlerine sahip yiyecekler dahi olsa vücudunuzun enzim sorunları, sistemsel bozukluklar gibi nedenlerden dolayı o besine karşı hassasiyet göstermesidir. Gıda alerjisinden daha farklı ve komplike bir durumdur. Düzgün emilemeyen besin ve kimyasal yapılar sizi uzun vadede kronik rahatsızlıkların içerisinde sokabilir. Bunlar içerisinde ishal ya da kabız olma durumu, kusma ve bulantı, baş ağrısı, halsizlik gibi belirtiler bulunuyor. Gıda intoleransı belirtileri bu şekilde ve bazen sık sık olduğu için iş ve sosyal hayatınızı etkileyebiliyor. Özellikle mide- bağırsak problemleri ve baş ağrısı bunların başında geliyor. Bunu çözmek ise Imupro gıda intoleransı testine adım atmanız ile başlayabilir. Ardından size uygun bir program sorunlarınızın şiddetini kısa sürede azaltacaktır.
IGG Gıda Testi ile Kronik Yorgunluk Hissi Nasıl Yok Olur?
Yapılan araştırmalar ve testler doğrultusunda, insanların sürekli olarak hissettiği yorgunluk hissinin bazı sebepleri bulunuyor. Bunlardan birisi de gıda intoleransı. Bu duyarlılığa sahip bir kişide, gün içerisinde odaklanamama, dikkat dağınıklığı, uyku hali, bazı durumlarda uyuyamama problemi, halsizlik, iştahsızlık, güçten düşme gibi durumlar gözlenmektedir. Araştırmalar bunun haricinde, gösteriyor ki, yorgunluk semptomlarını birçok besin tetikleyebiliyor. Tetikleyen besin oranları ise oldukça yüksek. Bu sebeple, yapılan gıda intoleransı testi ile sizin tükettiğiniz besinler saptanıyor. Yapılan programla beraber sizin için ‘çok yüksek’ sınırına giren yiyecekler dışarda bırakılarak bir program düzenleniyor.
Gıda İntoleransından Korunmak Mümkün mü?
İmuPro ile gıda intoleransından korunmak ve gelişimini engellemek son derece mümkün. Yapmanız gereken şey hem kişisel hayatınıza dikkat etmeniz hem de sizin için gerekli olan alerji testlerini yaptırmanız. Kişisel hayatınız kapsamında, sigara ve alkol tüketimini azaltmaya hatta bitirmeye çalışabilirsiniz. Daha sağlıklı ve doğal katkısız yiyecekleri tercih edebilir, vücudunuzda ani reaksiyonlar gördüyseniz o ürünü kullanmamayı tercih edebilirsiniz. Şahsi temizliğinize dikkat etmeniz ve gerekirse ilaç takviyeleri kullanmanız da önemli bir noktadır. İmuPro gıda intoleransı testlerinden birini tercih ederek geniş çaplı bir analiz yapabilir, kendinizi bu durumdan koruyabilirsiniz.
İmuPro Gıda Duyarlılığı Testi Nasıl Yapılır?
İmupro testi için, ilk olarak size uygulayacak klinik ile irtibata geçerek sizin için en uygun olan testi seçmelisiniz. Beş farklı İmuPro testi bulunduğu için hangi duyarlılığınızı araştırmak istiyorsanız buna göre bir seçim yapmalısınız. Ardından 5 ml oranında bir kan alımı söz konusu olacaktır. Alınan kan ise, çeşitli gıda proteinleri üzerinde test edilir. Kanınızdaki antikorların vermiş olduğu zıt tepkiye göre de bir sınıflandırma yapılır. İntolerans değeri belli bir sayıdan yukarı olanlar çok yüksek, yüksek ya da normal olarak sınıflandırılır. Test sonuçları üzerine ayrıntılı bir rapor ve bilgilerinizin bulunduğu bir doküman hazırlanır. Doktor ile konuşulduktan sonra yeni bir beslenme düzeni belirlenir.

Gıda İntoleransı Günlük Hayatı Nasıl Etkiler? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir