Göbek Yağlarını Eriten Bitki Çayları

Mart 12, 2018 Bitki Çayları

Kadınların ve erkeklerin şikâyet ettiği en temel konuların başında göbek yağları gelir. Göbek yağlarından kurtulmak için pek çok yöntem vardır. Bu yöntemlerden bitki çayları tüketmek, işe yararlık bakımında son derece önemlidir.

İnsan vücudunda biriken fazla yağlar, kişilerin kilo almasına neden olur. Özellikle de metabolizması zayıf olan kişilerde bu durum daha fazla yağın birikmesine sebep olur. Beslenme düzenine dikkat ederek ve spor yaparak kişiler fazla kilolarından ve yağlı bölgelerinden kurtulur. Ancak kilo vermenin hızlı hale gelmesinde ve özellikle de bölgesel kilolardan kurtulma noktasında bitki çayları oldukça işe yarar bir etki gösterir. Göbek yağlarını hazırladığını bitki çayları ile ortadan kaldırabilirsiniz.

Zencefil Çayı Tarifi

Zencefilin kilo vermedeki etkisi bilinen bir durumdur. Çünkü zencefil, sindirime yardımcı bir bitkidir. Metabolizma hızlandırma etkisi ile de kısa sürede istenilen sonuçlara ulaşılmasında yardımcı olur.

Zencefili göbek yağı eritmede etkili bir hale getirmek için ortalama 3 cm boyunda bir adet zencefile ihtiyaç vardır. Ayrıca 1 limon, 4 bardak su ve bir yemek kaşığı bal ile istenilen zencefil çayı oluşturulur.

4 su bardağını demlikte kaynatın. Daha sonra altını kapatarak içerisine zencefil ilave edin ve demlenmesini bekleyin. Demini alan zencefilin içerisinde bal ve limon ekleyerek her gün düzenli bir şekilde tüketin. Bu sayede bitki çayları içerisinde göbek yaları konusunda etkili bir karışıma ulaşma şansı elde edersiniz.

Tarçın Çayı Tarihi

Göbek yağlarını eritme noktasında tarçın çayı oldukça işe yarar. Tarçın çayını hazırlamak için çubuk tarçın ya da toz tarçın tercih edebilirsiniz. Bu durum tamamen sizin kendi arzunuza bağlı olarak değişir. Bir kaşık çayı ve tarçını sıcak suda bekletin. Demini aldıktan sonra çayınızı günde 2 ya da 3 bardak içerek istediğiniz kiloya ve görünüme sahip olabilirsiniz.

Karahindiba Çayı Tarifi

Karanhindiba, diyet listelerinin olmazsa olmaz ürünüdür. Yağ yakmadaki başarısı, uzmanlar tarafından da kanıtlanmıştır. Siz de hazırladığınız karahindiba çayı ile göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Karahindiba çayı için gerekli malzemeler:

  • Yarım çorba kaşığı karahindiba ( Kavrulmuş olarak kullanılacaktır)
  • 1 adet rendelenmiş taze zencefil
  • Kakule tohumu ( Bir tohumun yarısı kullanılacaktır)
  • 2 adet nane yaprağı
  • 1 su bardağı su
  • 1 tatlı kaşığı bal ( Arzu edilen tada göre arttırılır ya da azaltılır)

Karahindiba çayını hazırlamak için balın dışındaki tüm malzemeleri su ile karıştırın. 5 – 10 dakika suyun kaynaması, çayın hazırlanması için yeterlidir. Hazırlanan çay süzülerek servis edilir. İçerisine daha sonra istediğini miktarda bal ilave edebilirsiniz. Günde 3 ya da 4 bardak hazırlanan bu çaydan tüketerek; kısa sürede göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Meyan Kökü Çayı Tarifi

Meyan kökü yağ eriten bitkiler içerisinde en fazla tercih edilendir. Meyan kökünün insana sağladığı yararlar sadece yağ yakıcı özelliği olması değildir. Vücudun pek çok fonksiyonu için oldukça faydalıdır.

1 çay bardağı meyan kökü tozu, 1 çay kaşığı tarçın ve bir tutam nane yaprakları bir su bardağı suya eklenir. Su ocağa alınarak 10 dakika kaynamaya bırakılır. Kaynama sonucunda süzülerek içime hazır hale gelir. İsterseniz çayınızı içerken bal da ekleyebilirsiniz.

Rezene Çayı Tarifi

Rezene çayı, göbek yağı eriten bitki çayları içerisinde oldukça önemli bir işleve sahiptir. Kişniş, kimyon ve rezene tohumlarını toz haline getirin. Daha sonra bir bardak suya bir çay kaşığı bu karışımdan atın. 5 dakika kaynattığınız karışımı düzenli içerek göbek yağlarından kurtulabilirsiniz.

Göbek Yağlarını Eriten Bitki Çayları Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir