Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Faydaları, Tarifi, Nasıl Yapılır?

Temmuz 23, 2018 Sağlık

 

Cilt tipleri, özelliklerine göre yağlı, karma ve kuru ciltler olmak üzere üç çeşittir. Cilt özellikleri farklı olduğu için, güzellik ve sağlık açısından her birine ayrı Cilt Bakımı uygulamak gereklidir.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Faydaları

Gözenek sıkılaştırıcı maske faydaları saymakla bitmiyor. Uzun süre güneş ışığına maruz kalmak, stresli yaşam, alkol ve sigara gibi zararlı maddelerin tüketimi, hava kirliliği, ergenlik, hormon bozukluğu, yaşın ilerlemesini gibi çok çeşitli faktörler; cilt sağlığımızı olumsuz etkileyerek nem ve yağ dengesini bozar. Evinizde çok basit yöntemler ve düşük maliyetli karışımlar halinde uygulayabileceğiniz gözenek sıkılaştırıcı maske tarifleri ile kısa sürede olumlu sonuçlar alacaksınız. Belirli periyodlarda yapacağınız bakımlar sayesinde cildiniz;

 • Tıkalı gözeneklerinden temizlenir,
 • Rahat nefes alarak parlak ve canlı görünür,
 • Eksilen yağ ve nem dengesini yeniden kazanır,
 • Temizlenen gözenekler sıkılaşır ve kapanır,
 • Erken kırışıklık önlenir var olanlar ise gözle görülür oranda kaybolur,
 • Pahalı kozmetik harcamalarınız son bulur.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Nasıl Yapılır?

Gözenek sıkılaştırıcı maske nasıl yapılır? tariflerine geçmeden önce, takdir edersiniz ki gelişen teknoloji ve ilerleyen bilim sayesinde son yıllarda sağlık araştırmaları ayrı bir önem ve hız kazanmıştır. Uzmanlar ve Dermatologlar laboratuvar ortamında çok çeşitli test ve deneyler sonucunda doğal olan ya da olmayan her ürünün içeriğini ve madde yapısını en ince ayrıntısına kadar incelemiş ve muhteviyatında, şifa kaynağı mucizeler olduğunu ortaya çıkarmışlardır. Kil, bal, maya, karbonat, elma sirkesi, limon, salatalık gibi pek çok malzemeyi, dolayısıyla kimyasal içermeyen doğal olan her türlü ürünü sağlık, güzellik ve kişisel bakım alanlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri:

 1. Gözenek Sıkılaştırıcı Kil Maskesi

Aşırı yağlı cilt tipine sahipseniz yeşil kil maskesini tercih etmelisiniz. Eğer cildiniz az yağlı ise beyaz kil maskesi tam size göre.

Cildinizin özelliğine uygun olan gözenek sıkıştırıcı kil maskesi belirlendikten sonra az miktarda suyla karıştırılarak krem haline getirilir.

Elde ettiğiniz karışımı göz ve dudak çevresi hariç yüzünüzün tamamına sürerek uygulayın.

Maskenin tamamen kurumasını izin vermeden, 5 dakika kadar bekleyip yüzünüzü bol su ile yıkayın.

Haftada 2-3 kez uyguladığınız takdirde istediğiniz sonucu alacaksınız.

 1. Gözenek Sıkılaştırıcı Bal ve Limon Maskesi

Gözenek sıkılaştırıcı, cilt temizleyici ve lekelerini gideren bal ve limon maskesi mucize iksir olarak karşımıza çıkıyor. Yağlı ve kuru cilt tipine uygun herkesin rahatça kullanabildiği bu formül sayesinde, limon ciltteki fazla yağı alarak, bal ise cildin PH dediğimiz nem dengesini koruyarak, etkisini gösteriyor.

 • 1 tatlı kaşığı çiçek balı,
 • 1 tatlı kaşığı (doğal) limon suyu,

Malzemeleri küçük bir kapta iyice karıştırarak yüzünüze sürün ve 10 dakika beklettikten sonra bolca soğuk su ile durulayın.

Gözenek sıkılaştırıcı etkisi ile yumuşacık ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak, güneş ve hamilelik lekelerinden kurtulmak, kırışıklıkları önlemek için haftada 2-3 kez bu maskeyi uygulamanız yeterli.

 1. Gözenek Sıkılaştırıcı Yumurta, Şeker ve Meyve Maskesi

Haftada 1 kez uygulayabileceğiniz diğer bir gözenek sıkılaştırıcı maske tarifi ve malzemeler;

 • 1 adet yumurta,
 • 2 tatlı kaşığı toz şeker,
 • 1 adet limon, greyfurt veya turunç türü asitli bir meyvenin suyu

Bir kap içerisinde malzemeleri çırparak karıştırın ve maskeyi yüzünüzde 15 dakika beklettikten sonra bol suyla yıkayın.

Sıkılaştırıcı maske ve cilt bakımı uygulamalarınızı akşam yatmadan önce yapmanız en verimli sonucu almanızı sağlayacaktır.

 

 

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Faydaları, Tarifi, Nasıl Yapılır? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir