Greyfurt Elma Sirkesi Kürü Faydaları? Zayıflatır Mı?

Nisan 20, 2018 İçecekler

Greyfurt Elma Sirkesi Kürü Faydaları

Herkesin bir ideal kilo oranı vardır. Bu kiloya düşmek için ağır diyetler ya da saatlerce süren sporlar uygulanabilir. Ancak bazen de hareketsiz kalarak ve yiyerek ideal kiloya yalnızca hayal olarak bakılabilir. Aslında vücudun mekanizması insanlar tarafından keşfedildiği zamandan bu yana kilo vermek daha kolay bir hale geldi. Çünkü kilonun sebep olduğu noktalar ve vücuttaki kilo almayı tetikleyen yerler keşfedilince, bu konular üzerinde durulup çareler türetildi. Elbette kimyasal ilaçlar ile ideal kiloya düşmeyi hayal etmek bir seçenek. Ancak bu ilaçlar nedeni ile her yıl milyonlarca kişi sürekli sakat kalıyor ya da hayatını kaybediyor. Bu nedenle en iyi diyetisyenler dahi insanları doğal yollardan kilo verdirmeye yönlendiriyor.

Fazla kilolar özellikle kadınların baş belasıdır. İstenilen kıyafetin içine girememek, bikini giyememek ya da vücut hatlarını sürekli saklamak hiçbir kadının tahammül edebileceği bir durum değildir. Aç kalmak da kilo vermek için sağlıklı bir yöntem değildir. Yediklerimize biraz dikkat ederek ve biraz da hareket ederek kilo vermeye başlayabiliriz. Eğer takviye ürün kullanılıp kilo vermeyi hızlandırmak isteyenler var ise ki bu uğurda ciddi araştırmalar yapanların sayısı az değil, doğal ürünlerden yararlanılmalıdır. Son zamanlarda internetten en sık araştırılan greyfurt ve elma sirkesi kürü bu doğal yöntemlerden bir tanesidir.

Greyfurt Elma Sirkesi Zayıflatırmı

Elma sirkesi ve greyfurt iki doğal üründür. Ancak bu iki ürünün ortak bir noktası vardır ki o da yağ yakıcı bir özelliklerinin olması. Bu iki ürün bir araya geldiğinde oluşan içecek vücudun yağ yakım hızını artırarak kilo vermenize yardımcı oluyor. Tabi bu ürünü diğer kilo verdirdiğini iddia eden ürünlerden ayıran bir özellik var. Tamamen doğal olması asla sağlığınızı tehdit etmediği anlamına geliyor. Çünkü yalnızca greyfurt ve sirke kullanılıyor. Üstelik evinizde doğal olarak sizler bu kürü hazırlıyorsunuz.

Diyet yapan insanların en sık yaşadığı sorunların başında baş dönmesi ve halsizlik gelmektedir. Çünkü vücutta azalan şeker enerji kaybına yol açmaktadır. Dolayısıyla insanlar bu noktada diyetlerinden vazgeçerek açlık krizini yatıştırmanın yollarını ararlar. Ancak bu kür sayesinde vücudun ihtiyacı olan şeker doğal yollardan karşılanmış oluyor. greyfurtun şeker dengesi ile sirkenin yağ yakıcı özelliği bir araya geldiğinde ortaya kilo vermeye yardımcı olan bu kür çıkıyor. Üstelik tamamen doğal ve evde hazırlayacağınız bir kür. Diyet sırasında içeceğiniz bir bardak greyfurt ve elma sirkesi kürü açlığınızın yatışmasına ve vücudunuzun enerji dengesinin sağlanmasına yardımcı olur. Böylelikle sizler de diyetinize rahatlıkla devam edebilir, açlık krizlerinizin geçtiğini görebilirsiniz. Üstelik yap yakıcı bir özelliği olan bu kür kilo verme hızınızın artmasına yardımcı olur. Greyfurt elma sirkesi kürü zayıflatır mı bu şekildedir.

Ağır Diyet Yapmaktan Kaçının

Kilo vermek isteyenler için uzmanlar her zaman sağlığı tehdit eden ağır diyetleri yasaklamıştır. Ancak nedendir bilinmez özellikle kadınlar hayatlarını tehlikeye atmak pahasına ağır diyetler yaparak vücudun tüm dengesi ile oynamaktadır. Aslında yağsız ve sağlıklı beslenmek, biraz spor yapmak zaten ideal kiloyu yakalamanıza yardımcı olacaktır. Bu kür de ağır diyetler yapmak yerine sağlıklı beslenerek hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Her ürün gibi bu kürü de düzenli kullanmak şarttır. Kullanım konusunda bir sınır getirilmemiş olsa da sirkenin asitik bir yapıya sahip olması midenize zarar verebilir. Bu nedenle 2 bardak ara öğün olarak tüketilmesi en uygunu olacaktır. Bunun yanı sıra bazı uzmanlar sabah uyanıldığında kahvaltıdan önce ve gece yatmadan önce bu kürün tüketilmesinin daha verimli sonuç vereceğini iletmiştir. Her iki durumda da bu kürü diyetine ekleyecek olan kişilerin çok ağır diyetler uygulamaması önerilmektedir. Ancak yatmadan en az 5 saat önce yemek bırakılmalıdır.

Greyfurt Elma Sirkesi Kürü Nasıl Hazırlanır?

Greyfurtu artık her mevsim bulmak mümkün. Elma sirkesi ise salatalarımızın vazgeçilmezi olduğundan her zaman dolabımızda bulunur. Bu iki ürün bir araya geldiğinde ortaya çıkan asitik sıvı metabolizmanın harekete geçerek yağ yakımı yapmasına yardımcı olur. Üstelik tamamen doğal olan bu ürün sağlığınıza da asla zarar vermez. Evde kendi başınıza kolaylıkla bu içeceği hazırlayabilirsiniz. Bu işlem yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır. İşte greyfurt elma sirkesi faydalarından yararlanarak zayıflamanıza yardımcı olacak bu kürün hazırlanışı,

  • Bir bardak greyfurt suyu (taze olmalıdır),
  • 2 – 3 kaşık elma sirkesi
  • Sirkenin konusu ve tadı sizi rahatsız edecek ise yarım tatlı kaşığı kadar bal,

Bu besinler karıştırılarak hazırlanan kür öğünden önce içilmelidir. Balın eklenmesinin küre zarar vereceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü yarım tatlı kaşığı kadar bal kalori açısından oldukça düşük olacak ve asla diyetinizi etkilemeyecektir. Ancak zaman zaman yanlış hazırlanan bu kür faydadan çok zarar verebilir. Örneğin greyfurt suyuna daha fazla sirke eklemenin daha fazla kilo verdirdiğine yönelik oluşan algı kesinlikle yanlıştır. Çünkü her ne kadar doğal olsa da sirke asit üreten bir yapıya sahip olduğu için midenize zarar verebilir. Bu nedenle belirtilen tarife uygun bir kür hazırlanmalı ve belirtilen miktarlarda tüketilmelidir. Ayrıca ilk tüketiminizde midenizde hafif yanma hissedebilirsiniz. Ancak bu durumun geçici olduğunu unutmamalısınız. Ancak midenizde ülser ya da benzeri bir problem var ise greyfurt elma sirkesi kürü uygulamadan önce muhakkak doktorunuza başvurmalısınız.

Her Yerde Tüketebilirsiniz

Detoks kürlerini bilmeyen yoktur. Spor yaparken ya da işte bu kürleri tüketmek artık çay ya da kahve tüketmek gibi bir alışkanlık oldu. Sizler de evde vakit geçirirken, spor yaparken ya da işteyken bu kürü bir şişe yardımı ile yanınıza alabilir ve gün boyu tüketebilirsiniz. Ancak öğün öncesi tüketecekseniz kürü buzdolabında bekletmenizde fayda vardır. Artık bu kür sayesinde diyetinizin daha hızlı kilo verdirdiğine tanıklık edebilirsiniz.

Ayrıca greyfurt elma sirkesi kürü faydaları arasında: Greyfurt meyvesi tam bir C vitamini ve lif deposu olduğundan diyet sırasında kaybedilen enerjisi sizlere geri kazandırır. Böylelikle diyet sırasında sıkça yaşanan baş dönmesi ya da halsizlik gibi sorunlar C vitaminin kazandırdığı enerji ile son bulur. Bunun yanı sıra sulu bir meyve olması dolayısıyla vücudun su kaybını da önler ve daha hızlı kilo verilmesini sağlar. Üstelik tamamen doğal olması nedeni ile sağlığınıza zararı yoktur ve faydası vardır. Uzmanların da desteklediği bu kür pek çok menşei belli olmayan zayıflatıcı tablet ve ilaçtan daha sağlıklıdır.

 

 

Greyfurt Elma Sirkesi Kürü Faydaları? Zayıflatır Mı? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir