Karıncaların Evden Gitmesi İçin Ne Yapmalı?

Şubat 21, 2018 Sağlık

 

Yaşanılan alanları istila eden karıncalardan kurtulma yolları konusunda gerekli çalışmaları size sunarak, rahat bir yaşam alanı oluştururuz. Karıncalar genellikle zararsız canlılar olarak ifade edilir. Belki yaşam alanlarınızda ortaya çıkan birkaç karınca pek de zarar oluşturmaz. Ancak bir anda evinizi ya da iş yerinizi istila eden karıncalar size zarar verir.

Evden bulunan karıncalar özellikle mutfakta çok da istenilen bir durum değildir. Bunun önüne geçmek için önlem almak gerekir. Karıncaların çok fazla bulunması yemek yapmaya engel oluşturur. Ayrıca eşyalarınızın zarar görmesi noktasında karınca istilası etki eder. İnsanlar da biran önce bu karınca sorunundan kurtulmak için yöntem arayışına girer.

Karıncalardan Kurtulma Yolları

Karınca istilasından kurtulmanın en etkili yolu evi ilaçlatmaktır. Eğer baş edilmeyecek bir şekilde karınca sorunu söz konusu ise mutlaka ilaç şirketi ile anlaşarak gereken çözümlere ulaşılmalıdır. Ancak evinizdeki karıncalar, çok da fazla değilse; doğal ve pratik yöntemler ile de karınca sorunundan kurtulmak olanaklı hale gelir.

İnsanlar doğal yöntemlerle karıncalardan kurtulma için öncelikli olarak karıncaların uzak durduğu besinleri öğrenmelidir. Karıncalar neye gelmez. Bu noktada son derece önemlidir. Karıncaların gelmediği besinleri, evin farklı noktalarına yerleştirmek; karıncalardan kurtulmanın etkili çözümünü sunar.

Kahve Telvesi İle Karıncalardan Kurtulma

Karıncaların gelmediği besinlerin başında kahve telvesi gelir. Kahve telvesini özellikle karınca yuvasına uygulamak, sorunu çözüme ulaştırma noktasında son derece önemlidir. Telvenin doğal faydası oldukça fazladır. Bu faydaların içerisinde bir de karıncaların istenilen yerlerden uzaklaşması bulunur. Telve uyguladıktan birkaç gün sonra karıncaların bir daha gelmediğine şahit olabilirsiniz.

Sirke İle Karıncalardan Kurtulma

Sirkenin faydaları arasında en önemli olanlardan biri de karıncaları uzaklaştırmasıdır. Keskin kokusu sayesinde pek çok böceğin istenilen ortamdan kovulmasını sağlar. En fazla kullanıldığı alan da karıncaların evler istilasını önlemektir.

Sirkeyi su ile karıştırıp karınca yuvasına döktüğünüz zaman karıncalardan kesin bir şekilde kurtulacağınıza şahit olabilirsiniz. Ayrıca mutfak yüzeylerini sirkeli su ile silmek, hem karıncaların mutfağa gelmesine engel olur. Hem de son derece temiz alanlar oluşturur.

Limon ve Portakal Kullanarak Karıncalardan Kurtulma

Karıncalar genel olarak baskın kokuların bulunduğu yerlerden uzaklaşır. Siz de yarım limonu karınca yuvalarına yerleştirerek; karıncaların evinizi terk etmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca limon üzerine nane dökmek, sorunun daha çabuk bir şekilde ortadan kalkmasına olanak sağlar.

Limonu nane dışında karanfil ile de kullandığınızda aynı etkiyi oluşturur. Karınca yuvalarına yerleştirilen limon üzerindeki karanfil sayesinde karıncalar bir daha gelmemek üzere, evinizi terk eder.

Limon kabukları dışında karıncadan kurtulma yöntemleri için portakal kabukları da kullanılır. Küçük doğranılan portakal kabukları karıncaların olduğu bölgeye uygulanır. Bu yöntem de karıncaları kaçırmada denenmiş ve etkisi test edilmiştir.

Karbonat Kullanarak Karıncalardan Kurtulma

Karıncalar ile baş etme ve onlardan kurtulmak için karbonat da etkili bir çözüm sunar. Karıncaların yuvalarına ve gezdikleri hatta karbonat dökerek karıncaların oluşturdukları zarardan kurtulabilirsiniz. Karbonat bulunmadığı zamanlarda kabartma tozu ile de aynı etkiyi oluşturabilirsiniz. Karıncaların gezdikleri yerlere kabartma tozu dökmeniz sizi bu sorundan kurtarır.

Parfüm Kullanarak Karıncalardan Kurtulma

Kokulu parfümler karıncaların en fazla rahatsız olduğu uygulamalardır. Yuvalarına döktüğünüz parfüm sayesinde karıncalar kısa bir süre içerisinde kendilerine yeni bir yuva arar. Bunun sonucu olarak evinizdeki karıncalardan kurtulabilirsiniz.

Parfüm uyguladığınız alanları pudra yardımı ile çember içerisine alabilirsiniz. Parfüm be pudra karınca ile baş etme yöntemleri içerisinde en fazla tercih edilenlerin başında gelir.

 

Karıncaların Evden Gitmesi İçin Ne Yapmalı? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir