Keten Tohumu Suyu Faydaları, Keten Tohumu Suyu Zayıflatır mı, Nasıl İçilir?

Ağustos 31, 2018 İçecekler

 

Son dönemlerde, keten tohumu, sağlıklı şekilde beslenmeyi düşünen insanların ve diyet yapanların popüler yiyeceği durumundadır. Sağlığımızı iyi hale getiren gıdalar içerisinde yer alan keten tohumunun suyunu evde hazırlayarak kilo verebilirsiniz. Peki, keten tohumu suyu faydaları nelerdir?

Antik dönemlerden bu yana kullanılmaya devam eden keten tohumu, arzu edilen vücut ağırlığının korunmasına yardımcı olmakta, cildinizi sağlıklı duruma getirmektedir.

Keten tohumu suyu, bağırsağın etkin şekilde çalışmasını normal hale getiren vitaminler, omega-3 yağ asitleri ve lif olmak üzere farklı besinler bulundurmaktadır. Bu tohum genel olarak toksinleri vücut üzerinden atma, metabolizmayı normal durumlara getireme ve iştahı düzenlemek gibi bir gücü bulunmaktadır. Cildiniz için keten tohumundan yararlanabilirsiniz.

Bu, vücut üzerinde yer alan ter bezlerinin işlevini aktif duruma getiren omega-3 yağ asitleri ile beraber yapmakta ve bu sayede vücut üzerinde aşırı yağ erimesine yardımcı olabilmektedir. Bu yüzden ortaya çıkan keten tohumları, ev içerisinde kolayca kilo vermenize yardımcı olabilmektedir. Keten tohumu suyu ayrıca gastrit, kronik kabızlık ve hemoroit sorunlarında da son derece faydalı ve yararlıdır. Bununla beraber, sistit ve böbrek iltihaplarının tedavisinde de kullanılır.

Nasıl Hazırlanır?

Keten tohumu suyunun özellikle sabah tüketilmesi sizlere en iyi sonucu vermektedir. Bu yüzden akşam yatmadan hazırlamanız tavsiye edilmektedir. Akşam saatlerinde, yatmadan ilk olarak, 3 çorba kaşığı keten tohumu içerisinde yaklaşık olarak 1 litre kaynar su eklemeye başlayın. Daha sonra ise gece kapalı bir kapta bırakmanız gerekmektedir. Sabah karşınıza jel kıvamına yakında bir sıvı çıkacaktır. Yemeklerden yarım saat öncesinde bu suyu tüketebilirsiniz. Tatlandırmak adına dilerseniz bal kullanabilirsiniz. Bu kullanım şeklini 10 gün boyunca tekrarlayabilirsiniz. Daha sonra ise 10 gün ara vermeniz tavsiye edilmektedir. İstenilen sonuç elde edilene kadar bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu, kilonuzu düzenlemekte ve vermek istediğiniz kiloları sağlıklı olarak kaybetmenize yardımcı olmaktadır. Düzenli tüketim sayesinde sahip olduğunuz cildiniz üzerinde olumlu bir etki yapmakta ve sağlıklı, sıkı ve elastik olarak yer almaktadır. Kilo kaybı tedavisi esnasında bu ürün cildinizi gevşetmemektedir.

Faydaları

  • Menopoz semptomlarını önleyici özellikleri bulunmaktadır.
  • Yiyeceklerde yer alan toksik bileşikleri emmekte ve bağırsakları temizlemektedir. Bu özelliği sayesinde vücudun yağ yakımı sağlamaktadır.
  • Kolo-rektal kanser riskini düşürmektedir.
  • Bağırsak hareketlerinin artmasına yardımcı olmaktadır.
  • Obeziteyi önleyici etkisi yer almaktadır.
  • Kan üzerinde yer alan kolesterol seviyelerini düşük duruma getirmektedir.
  • Bu kimyasal ürünler DNA’nızı ve lipozomlarınızı korumaktadır. Bununla beraber, antioksidan ve anti kanser etkisi sunmaktadır.
  • Bu tohumun düzenli olarak kullanılması kalp hastalığının gelişiminin engellenmesine yardımcı olmakta ve farklı kanser türlerini önleyici etkisi yer almaktadır.

Yan Etkiler

Bu içecek genel olarak şiddetli karaciğer hastalığı bulunan kişiler için önerilmemektedir. Eğer ciddi bir hastalık teşhisi konulmaması durumunda, çok küçük miktarlarda tüketmeniz tavsiye edilmektedir. Keten tohumu suyu, börek üzerinden kum ve taş dökmektedir. Bununla beraber ciddi komplikasyonları önlemek adına kullanılacak olan sürecin devamlı olarak kontrol altında tutulması gerekmektedir. Hamile, yumurtalık ya da rahim kanseri bulunan bayanların tüketmemesi gerekmektedir. Prostat kanseri bulunan erkeklerin tüketmesi tavsiye edilmemektedir. Bağırsak tıkanıklığı bulunan ya da bağırsak iltihabı yer alan kişilerde tüketmemesi önerilir. Genel olarak, keten tohumu her zaman fonksiyonel besin olarak yer almakta ve genel olarak tüketim için güvenlidir.

Keten tohumu, içerisinde yer alan bolca omega-3 barındıran bir tohum olarak yer alıp, kilo vermek isteyenlerin büyük yardımcısı olmaktadır. Yağ yakımı ve kilo verme konusunda son derece etkilidir. İçeriğimizde, keten tohumunun kullanım şekilleri ve etkilerinden bahsettik.

 

Keten Tohumu Suyu Faydaları, Keten Tohumu Suyu Zayıflatır mı, Nasıl İçilir? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir