Kiraz Sapı Çayı Faydaları, Zararları, Zayıflatırmı, Yapılışı

Aralık 6, 2017 Bitki Çayları

Son zamanlarda dengesiz beslenme ve hormonlu yiyeceklerin tüketilmesi ile çok fazla sayıda kişi kilo problemleri yaşamaktadır. Bu neden ile çok farklı zayıflama yöntemleri ile kilo vermek için plan yapılır. Ancak her zaman her yöntem ile kesin çözümler almak mümkün değildir. En etkili zayıflama yöntemi olarak son günlerde kiraz sapı çayı olduğu görülmektedir ve kesin çözümler alınmaktadır.

Kiraz Meyvesi

Kiraz çok güzel bir yaz meyvesi olarak bilinir. Kiraz meyvesinin ağacı gülgillerden olup anayurdu Kuzey Anadolu olarak bilinmektedir. Antik dönemlerde Yunanistan’a götürülmüş olan kiraz meyvesi buradan Avrupa’ya yayılmıştır. Kiraz ağacının dalları düzgündür ve yaprakları vişne ağacının yapraklarından daha iri ve oval biçimindedir. Çiçekleri tek olarak değilde kalabalık şekilde ve pembe beyaz renktedir. Genel olarak kirazın olgunlaşma süresi 1.5 aya kadar farklılıklar göstermektedir. Modern tarım ile kirazın verimi ve kalitesi de artmıştır. Ülkemizin pek çok terlerinde kiraz yetiştirilmektedir. Ama en çok Afyonkarahisar ilimde Sultandağı ve Çay ilçelerinde yetiştirilmektedir. Konya Ereğli ilçesinde de çok fazla üretilen kirazlar ülkemizin her yerine dağıtılmaktadır. Kiraz meyvesi taze olarak yenilir ve her tülü derde de şifası bulunmaktadır. Özellikle kiraz sapı kilo vermek isteyenler için en ideal üründür.

Kiraz Sapı Çayı Zayıflatırmı?

Kiraz sapı her alanda bir şifa deposu demek çok da yanlış olmaz. Son dönemlerde kiraz sapı ile kilo vermek çok daha tercih edilmektedir. Kesinlikle kiraz sapının çok ileri derecede bir yan etkisi olmadığı için kullanımı çok da kolay olmaktadır. Kiraz sapı ile zayıflamak için kesinlikle düzenli bir şekilde kullanmak çok önemlidir. Kiraz sapı mısır püskülü ile beraber kullanıldığı zaman son derece etkili olan bitkisel bir zayıflama kürü elde etmiş olacaksınız. Kiraz sapı alanında başlı başına bir zayıflama yöntemidir. Metabolizma hızlandırıcı özelliği bulunan kiraz saplarının tok tutucu etkisi ile hızlı bir şekilde kilo verdirdiği için çok önemlidir. Kiraz sapı diyet formülleri içinde zayıflama çayı olarak kullanılan çok özel bir zayıflama çayıdır. Kiraz sapı çayının düzenli bir şekilde kullanılarak zayıflamak kesinlikle mümkün olacak ve kesin çözümler alacaksınız. Bu sayede doğal yollar ile zayıflayarak son derece sağlıklı bir şekilde kilo vermiş olacaksınız.

Kiraz Sapı Çayı Faydaları

Kiraz sapı çayının faydaları saymak ile bitmez. İlk olarak kiraz sapı idrar söktürücü özelliği sayesinde böbreklerin dostu olduğunu söylemek çok doğru olmaktadır. Vücutta bulunan tün zehirli maddeleri kiraz sapı ile atmak mümkün olacaktır. Kiraz sapı ürük asit ve ürat tuzlarının vücuttan atılmasına yardımcı olduğu için romatizma ve gut hastalıkları ile eklem kireçlenmesi tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca kiraz sapı damar sertliği tedavisinde de kullanıldığı bilinmektedir. Kiraz sapının yapısında bulunan kinik asit ile böbreklerin taş ve kum yapmasını engellediği ve varsa zaman içinde dökmektedir. Hatta safra kesesi taşı dökmek içinde çok yardımcı olan kiraz sapı vücut içinde bulunan fazla suyu atmaktadır. Bu neden ile kiraz sapı kilo vermede çok da yardımcı olmaktadır. Kiraz sapı faydaları arasında en önemlisi kabızlık giderici özelliğinin bulunmasıdır. Kiraz genel olarak bazı gıdaların içinde bulunan zararları maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır. Kanın temizlenmesini ve yüzde oluşan tüm sivilcelerin giderilmesini sağlamaktadır. Ayrıca kiraz suyu da yüz ve boyun bölümlerine sürülmesi ile deride kırışıklık oluşmasına engel olduğu görülmüştür. Kiraz karaciğerin dostu olarak hastalıklardan dolayı kullanılan ilaçların zehirli maddeleri yüzünden zorlanan karaciğerin yükünü azaltmaktadır ve iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Karaciğer zaman içinde normale dönecek ve safra salgısını artıracaktır. Bu sayede sindirim gücü daha da çoğalacaktır. Kirazın içinde bulunan levüloz şekerin sindirimi kolay olduğundan dolayı şeker hastaları için kesinlikle bir tehlike oluşturmaz. İçinde bulunan vitaminler nedeni ile tüm hastalıklara karşı vücudun dayanıklılığını artırmaktadır. Tam şifa kaynağı olan kiraz ve kiraz sapı sinirleri en aza indirerek sakin olmayı sağlamaktadır. Gözlerin dostu olduğunu da söylemeden geçmek doğru olmaz.

Kiraz Sapı Çayı Zararları

Kiraz sapı ve çayının çok fazla faydaları bulunduğu kadar bazı zararları da bulunmaktadır. İlk olarak kan sulandırıcı ve ödem atıcı etkisi sayesinde devamlı olarak tüketilmesi çok doğru olmaz. Fakat 15 ya da 20 günlük süreler içinde kullanılması ile hiçbir şekilde zararı ve yan etkisi yoktur. Genel olarak mısır püskülü, kiraz sapı ve avakado yaprağı formülü ile beraber kullanıldığı zaman olan yan etkiler de tam anlamıyla ortadan kalkacaktır. Kilo vermek için çok etkili olan kiraz sapı çayı faydaları çok fazla olduğundan dolayı kiraz sapı çayı zararları bulunmaktadır. Ama her zaman bilinirki her şeyin fazlası zarardır. Kiraz alırken çok dikkatli olunması gereken noktalar bulunmaktadır. Parlak, temiz ve hasarsız olmasına dikkat edilmesi gereken kirazların saplarının da taze olmasına gerekir. Kirazların rengi koyu olanları her zaman daha tatlıdır. Saklarken kirazları sapları ile saklamalısınız.

Kiraz Sapı Çayı Nasıl Yapılır?

Kiraz sapı çayı son derece etkili bir kilo verme yöntemidir. Kiraz sapı çayı yaparken ilk olarak kiraz saplarını temizleyin ve bol bir su içinde iyice yıkayın. Taze olarak kullanılan kiraz sapını kuru bir şekilde de kullanabilirsiniz. Kiraz sapı çayı yapılışı için bir tutam kiraz sapını yaklaşık olarak 40 ya da 50 tane sapı 3 su bardağı suyun içinde 10 dakika kadar kaynatmalısınız. Daha sonra soğutmalısınız. Her sabah aç karnına yarım çay bardağı kadar içmelisiniz. Öncelikle kiraz sapı çayı idrar söktürecek ve böbrekleri temizleyecektir. İdrara yolları enfeksiyonlarına karşı tam bir şifa deposudur. Aynı zamanda da kadınların menopoz ağrılarına karşı tam bir ağrı kesici etkisi göstermektedir.

İkinci bir kiraz sapı çayı için bir tutam kiraz sapını bir çay bardağı dolusu kadar taze vişne, böğürtlen ya da kızılcık ile birlikte 3 su bardağı suyun içinde 5 dakika kadar kaynatarak soğutabilirsiniz. Her sabah aç karnına bir çay bardağı miktarında içebilirsiniz. Kullandıktan iki hafta sonra şişkinliğin azaldığını göreceksiniz. Bu sayede çok düzenli bir şekilde kilo vermeye başlayacaksınız. Kiraz sapı çayı yapılışı pek çok sayıda farklı yapılışları bulunmaktadır. Kiraz sapı çayı bütün yapılan yöntemler ile çok etkili bir şekilde kilo vermenize yardımcı olmaktadır. En sağlıklı ve kesim çözümler ile kilo vermenin en güzel yoludur.

Kiraz Sapı Çayı Faydaları, Zararları, Zayıflatırmı, Yapılışı Kullanıcı Yorumları

“Kiraz Sapı Çayı Faydaları, Zararları, Zayıflatırmı, Yapılışı” için 5 cevap

 1. Kader dedi ki:

  Ben yesilcay ve kiraz sapi sayesinde zayifladim 60 kilodan 53 dusum ama suan 55 kiloyum ve kilo artisim var. Yeni evlendim ve cocuk dusunuyorum bana kiraz sapini icmemin zararli oldugu ve cocugun olma ihtimalini dusurdugun soyledikler bu ne kada dogru. Bilgi verirseniz cok mutlu olurum simdiden Tesekur ederim.

  1. meslis yilmaz dedi ki:

   60kg nasil dustunuz nasil kullandiniz

 2. AYCAN ÇİLLİ dedi ki:

  En doğru bilgi için kadın doğum uzmanınızla görüşmeniz gerektiğini söyleyerek ben de yine kadın doğum uzmanımdan edindiğim bilgiyi aktarayım. Vücuttan toksin, üre ve birçok atık maddenin dışarı atılmasını sağlayan birçok bitki çayı, gebeliğin ilk zamanlarında da dşük riskini artırmaktadır. Sonraki dönemler için risk bulunması durumu bana çok mantıklı gelmese de 9 ay boyunca tüketmemeyi tercih ettim. Bence siz de tüketmeyerek çok şey kaybetmezsiniz.

 3. Biri dedi ki:

  Ben annem ve babam kullanımaya başlafık akrabamızın tavsiyesiyle – zayıflamak için- ama hepimiz ishal olduk karnımızı çok karıştırıyor. Sadece 1 bardak içiyoruz. Birde yeşil çaya başlıycam. Ben yeşilçayın tadını çok sevdiğimden tüketirdim şimdi kilo vermek için kullanıcam inşallah. Akrabamızda yeşil çay ve kiraz sapı çayının zayuflamasında çok yardım ettiğini söyledi

  1. Anne dedi ki:

   Bende kum dökmeye faydası var dediler,dün bir bardak içtim..kumlar döküldümü bilmiyorum ama wc den çıkamaz oldum çünkü barsaklarım bozuldu😏😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir