Kuru Eriğin Faydaları Nelerdir?

Haziran 28, 2020 Gıdalar

Kuru erik, sağlıklı olan meyveler arasında yer alıyor. Peki, kuru eriğin faydaları nelerdir? Kuru erik nasıl tüketilir?

Sorularınızın yanıtı veriliyor. Kuru eriğin faydaları nelerdir ve diğer sorular için direkt olarak erik tüketiminin de dengeli olması durumuna göre, faydalı olacağı söylenebilir. Doğru bir tüketim ile eriğin vitamin, potasyum ve liflerinden faydalanabilirsiniz. Son derece sağlıklı olan meyve sayesinde, farklı sağlık sorunlarının da çözümüne destek olunabilir.

Kuru Eriğin İçeriği

Öncelikle faydalı olmasını sağlayacak bir içeriğe sahip olacak. Bakıldığında kuru erik için içeriğinde neler olduğunu görmek mümkün. Lif oranı, potasyon ya da demir, retinol olmak üzere yüksek bir oran ile en iyi şekilde sağlığı bir beslenmeyi getirebilir. Bunun yanında enerji vermesi açısından zirve olabilir. Kuru erikten hangi vitaminler var sorusunun yanıtları arasında K ve B olacak. K vitamini eriğin %87’sinde yer alırken, B vitamini ise %20’sinden fazlasında yer almaktadır. %8 oranında kalsiyum, %27 oranında ise potasyum yer almaktadır. Bakıldığında erik tüketimi ile kişinin ihtiyacı olan bu vitaminleri karşılaması da söz konusu olabilir.

Kuru Eriğin Faydaları

Kuru eriğin ne gibi faydaları var? Kuru erik neye iyi gelir sorusunun yanıtına, direkt olarak tüketimin sonunda size iyi gelecek hususları söyleyebiliriz. Kuru erik tüketimi ile birlikte fayda sağlanacak olan alanlara göre siz de tüketimin dengeli ve düzenli olmasını sağlayabilirsiniz.

Kabızlık

Sindirim sorunu pek çok kişinin zaman zaman yaşadığı sorunlar arasında yer almaktadır. Bakıldığında kuru erik tüketiminin kabızlığı azalttığı yönünde bir faydası olduğu görülür. Sindirim sistemini yumuşatması sayesinde, rahatlama sağlar. kabızlığın hafiflemesi konusunda, bağırsak hareketlerinin düzenlenmesi konusunda son derece etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda çok daha avantajlı bir şekilde sağlık sorununun çözümü de sağlanmış olacaktır.

Kalp Sağlığı

Erik tüketiminin iyi geldiği bir diğer husus ise kalp sağlığıdır. Bakıldığında kalp sağlığının en iyi şeklide olmasını destekleyecek kadar etkilidir. Kalp ve sinir sisteminin çalışmasına destek olur. Ayrıca mineralleri sayesinde, düşük kan basıncına da yardımcı olma özelliği vardır. Bu durumda kalp rahatsızlığı olan, kalp krizi ya da buna benzer problemleri olan kişiler için de iyi gelebilir.

Saç Bakımı

Saçlara iyi gelen vitaminler arasında K ve B var. Bakıldığında kuru erikte hangi vitaminler var sorusunun yanıtı kapsamında b ve k vitaminleri de olduğundan, direkt olarak saç bakımı konusunda da akıllara geliyor. Saç bakımınızın en iyi şekilde yapılması için tercih edecekleriniz arasında yer alabilir. Bu durumda sorunsuz bir şekilde bakımın gerçekleşmesi de söz konusu olacaktır. Bakımın yapılması için kullanım, tüketim farklı şekillerde olabilir.

Cilt Bakımı

Saça iyi gelen bu meyvenin aynı zamanda elbette cilt için de saymakla bitmeyecek olan faydaları yer alır. Cildinizin parlak olması, canlı gözükmesi gibi hususlarda akla gelenler arasında kuru erik ile sağlanan faydalar olacaktır. Değerlendirmeniz durumunda, cilt bakımınızın en iyi şekilde yapılması da sağlanacaklar arasında. Cilt bakımının en iyi şekilde gerçekleşmesi için bu ve buna benzer meyveleri de tercih edebilirsiniz.

Bakım için kullanılacak olan erik için tüketiminin de etkili olabileceğini söyleyebiliriz. Erik tüketiminin düzenli olması durumunda saç ve cilt bakımının en iyi şekilde gerçekleşmesi de söz konusu. Kuru eriğin cilde faydası var mı sorusunun yanıtı için direkt olarak EVET yanıtını vermek mümkün. Bu durumda cildinizin son derece faydalı olacağı bir meyveyi de tüketmiş olacaksınız. Seçim sizin.

Kuru Eriğin Faydaları Nelerdir? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir