Limon – Kırmızı Meyve Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

Ağustos 7, 2017 İçecekler

Merhaba sevgili okurlarımız. Bu yazımızda sizlere limonlu-kırmızı meyve detoks suyunun nasıl yapıldığını ve faydalarından bahsedeceğiz. Öncelikle detoks suyunun nasıl yapıldığını ve gerekli malzemeler nelerdir ve limon kırmızı meyve detoks suyunun faydaları nelerdir  hep birlikte bakalım:

Limon- Kırmızı detoks suyu için gerekli malzemeler:

  • 10-12 adet dondurulmuş veya normal yaban mersini
  • 10-12 adet dondurulmuş veya normal frambuaz
  • 10-12 adet dondurulmuş veya normal böğürtlen
  • 10-12 adet dondurulmuş veya normal çilek
  • 1 adet dilimlenmiş limon

Yapılışı:

2-2.5 litrelik bir şişenin veya kavanozun  içerisine yaban mersini,  frambuaz, böğürtlen, çilek ve limon üste üste atılır ve  üzerine su eklenir. Meyvelerin sırası önemli değil istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Üzerine içme suyu kalitesinde su eklendikten sonra 24 saat dolapta bekletin. Ertesi gün süzerek aç karnına içebilirsiniz.

Limon-Kırmızı Meyve Detoks suyunun Faydaları Nelerdir?

1. Enerji verir:

Limon C  vitamini bakımından zengin bir meyvedir. Başlı başına bir çok hastalığa karşı kullanılırken özellikle detoks sularının vazgeçilmezleri arasındadır. Limon -kırmızı detoks suları hem zinde kalmanızı sağlayacak hem de enerji vererek yoğun iş/okul tempolarında size iyi gelecektir.

2.Serinletici etkisi vardır:

Özellikle sıcak yaz aylarında serinlemek için bu detoks suyunu yapabilirsiniz.

3.Kilo vermeye yardımcı olur:

Hem yaz aylarında serinlemek hem de şeker alımından kaçınmak için kırmızı meyvelerle hazırlayacağınız limonlu detoks suyunu hazırlayıp tüketebilirsiniz.

4.Mideyi ve kanı temizler:

Su kolay sindirilebilir bir gıda olduğu için vücuda alımı kolay olur. Günlük yeterli miktarda su tükenmek bağışıklık sisteminizi güçlendirdiği gibi midenizi ve kanınızı da temizler.Fakat suyu tek başına tüketmek istemezseniz bir tatlandırıcı vaya farklı tat almak istiyorsanız su ile beraber, kırmızı meyvelerle hazırlayacağınız detoks suyuyla hem vücudunuzu toksinlerden arındırmış hem de kansızlık gibi rahatsızlığınız varsa hastalığınıza iyi gelecektir.

5.Grip, nezle gibi boğaz hastalıklarına iyi gelir:

Eğer ağrı kesici veya şurup gibi ilaçlar yerine doğal ağrı kesiciler arıyorsanız bu detoks suyu tam sizin tüketebileceğiniz türden. Çünkü içerisindeki meyveler protein ve vitaminler bakımından oldukça zengin olduğundan grip, nezle ve bademcik şişkinliklerini yumuşatmaya iyi gelir.

6.Cildin parlak görülmesini sağlar:

Tüketeceğiniz bu detoks suyu ile günlük almanız gereken vitamin ve mineralleri yeterli düzeyde alacağınız için vücudun gözeneklerini açar ve parlak bir cilt sağlar.

7.Zararlı kolesterole iyi gelir:

Özellikle içerisindeki böğürtlen lif bakımından zengin olduğundan dolayı zararlı olan kolesterole iyi gelmektedir.

8.Beyin sağlığını korur:

Kuvvetli  antioksidanlar içeren bu karışım beyin hücrelerinin sağlığını korur ve merkezi sinir sistemine katkıda bulunur. Alzheimer gibi hastalıklara karşıda iyi gelir.

Mutlu ve Sağlıklı günlere.. Gıda Müh. Merve Cebe

Limon – Kırmızı Meyve Detoks Suyu Nasıl Yapılır? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir