Meryem Ana Otu Faydaları Nelerdir, Kullanımı, Nerede yetişir?

Mayıs 28, 2018 Doğal Bitkiler

 

Meryem Ana otu ülkemizde Meryem Ana Eli otu gibi değişik isimlerde adlandırılmaktadır. Bunun ana sebebi doğum konusunda sağladığı faydadan ileri gelmektedir. Zaten otun bu ismi almasını esprisi de buradan gelmektedir. Görünümü de yumruk şeklinde kapalı bir ele benzemektedir. Ve çok az su aldığı için kuru bir görünümü olmaktadır. Çöllerde çok az yağmur yapmaktadır. Bu bitki yağmur yağdığı zamanlarda iyice depolayarak bir daha ki yağmur zamanında kadar idare edebilmektedir. Yağmur yağdığı zaman yeşerse ve çiçek açsa da bir süre sonra tekrar kuru haline geri dönmektedir. Bu bitkinin en önemli özelliği içerisinde fazla oranda östrojen hormonu bulunmasıdır.

Meryem Ana Otunun Faydaları

Meryem Ana Otunun faydaları yeterli olmak üzere doğum konusundaki faydası en önemli özelliği durumundadır. Dikkatli kullanılması gereken bir ottur. Bu sebeple kesinlikle bir uzman kontrolünde kullanılması önerilmektedir. Bu otun faydaları ise şu şekildedir;

  • Yüksek oranda östrojen hormonu bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde kadınların kan dolaşımını oldukça hızlandırırken, erkeklerdeki sperm hücresi sayısını arttırmaktadır.
  • Bu otun kullanımı ile daha kolay bir şekilde hamile kalma sürece gerçekleşmektedir.
  • Kadınlardaki kan akışı hızlanması sağlık açısından da odlukça faydalıdır.
  • Spermlerin kadınların yumurtalıklarına daha hızlı yerleşmesini ve bu sayede daha kolay hamile kalınmasını sağlamaktadır.
  • Rahim Ağzını genişleterek doğumun daha kolay ve sağlıklı gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Meryem ana otu faydaları hakkında bilgi verdikten sonra nerede yetişir konusuna devam edelim.

Meryem Ana Otu Nerede Yetişir

Meryem Ana otunu yetişme yerleri değişmektedir. Günümüzde bu otu aktarcılarda bulunabilmektedir. Meryem Ana otu Suudi Arabistan’da yetişmektedir. Hatta çoğu kimse bu otun mübarek bir ot olduğuna inanmaktadır. Özellikle sağladığı faydalar düşünüldüğünde oldukça etkileyici bir ot olduğu aşikardır. Özellikle çöllerde bulunan bu bitki bu anlamda çok fazla su içermeyen bir bitkidir. Ve görünümü de bu özelliğini desteklemektedir. Ülkemizde özellikle Hacca giden kişiler tarafında ülkemize getirilmektedir. Bu bitkinin etkisi oldukça uzun süreli olduğu için hemen tüketilmesine gerek yoktur.

Meryem Ana Otunu Kimler Kullanabilir?

Meryem Ana otunu gebe kalmakta sorun yaşayan ve aynı zamanda zor doğum yapan kadınlarda kullanılması oldukça yarar sağlamaktadır. Doğum sancısı şiddetli olan kadınlarda da bu ot oldukça fayda sağlamaktadır. Tadı güzle olduğu için tüketirken rahat bir şekilde tüketilebilmektedir. Erkekler içinde özellikle sperm sayısını arttırıcı etkisi sonucu kullanım oranı son yıllarda oldukça artmış durumdadır.

Meryem Ana Otu Faydaları Nelerdir, Kullanımı, Nerede yetişir? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir