Oksijenli Su Tüy Döker Mi?

Ağustos 30, 2018 Sağlık

 

Özellikle koyu renk tüyler kollarda veya bacaklarda problem yaşanmasına neden olabileceği için oksijenli su döker mi? En çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Oksijenli su pek çok farklı amaç için kullanılmaktadır. Özellikle saç renginin açılması veya mikroplara karşı etkili olması nedeniyle tercih edilebileceği gibi günümüzde farklı amaçlar için kullanımı söz konusu olmaktadır.

Oksijenli suyun tüy dökme üzerinde herhangi bir etkisi olmamasının yanı sıra tüylerin sarartılması amacı ile kullanılabilir. Özellikle kollarda veya yüzde oluşan koyu renk tüylerin sarartılması amacıyla tercih edilebilir. Tüy dökme işlemi için farklı ürünlerin kullanılması gerekir. Oksijenli suyun özellikle tüylerin dökülmesini üzerinde etkisi olmasa da sararması ile rahatsızlık vermeyecek şekilde olmasını sağlayabilir.

Oksijenli Su Nasıl Kullanılır?

Tüyler üzerinde dökme etkisi olmasa da özellikle tüylerin görülmemesi amacıyla kullanılabilir. Farklı ürünleri kullanmak istemeyenler için oksijenli su özellikle tüylerin sarartılması konusunda tercih edilebilir. Saçların doğal bir şekilde sararmasını sağlayabileceği gibi aynı şekilde üzerinde de etkili olabilir.

Doğru şekilde kullanılması kullanıcıların istedikleri sonucu elde etmesini sağlayabilir. Özellikle rahatsızlık veren tüylerin koyu renginden kurtularak görünmemesini sağlamak amacıyla kullanılabilir. Kollarda veya yüzde oluşan koyu renk genelde bayanların problem yaşamasına neden olabilir. Bu durumda herhangi bir problem yaşamadan kullanabileceğiniz ürün seçenekleri arasında düşünülebilir.

Yaratmak istediğiniz bölgeye uygulayarak istediğiniz etkiyi alabilirsiniz. Pamuk yardımıyla oksijenli suyu uygulamak istediğiniz bölgeye rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Daha sonrasında güneş altında 20-30 dakika bekleterek tüylerinizi sararmasını sağlayabilirsiniz.

Oksijenli Su Tüyleri Sarartır Mı?

Kişiden kişiye göre vücutta oluşan tüy problemi değişebilir. Bazı durumlarda tüylerin sarı olması kişinin rahatsızlık duymamasına neden olabilir. Koyu renk tüylere sahip olanlar için bu durum problem yaşanmasına neden olabilir.

Koyu renk tüylerden kurtulmak isteyenler için özellikle oksijenli su tüyleri sarartır mı? Merak edilen konular arasında yer almaktadır. Oksijenli su doğal bir şekilde saç renginin açılmasını sağladığı gibi aynı zamanda tüy renginin açılmasını sağlayabilir.

Oksijenli su sürüldükten sonra güneşe çıkılması ve aynı şekilde uygulamanın devam ettirilmesi tüylerin belli bir süre sonunda sararmasını sağlamaktadır. Tüy sarartıcı ürünleri kullanmak istemeyenler için alternatif bir seçim olabilir.

Oksijenli Su Kullanım Alanları

Geçmişten günümüze kadar yaygın olarak kullanılmakta olan oksijenli su kullanımı özellikle mikropların öldürülmesi amacıyla tercih edilmektedir. Enfeksiyon problemini çözmek veya yaralar üzerinde özellikle oluşacak sorunları önlemek amacıyla kullanılabilir. Bunun yanı sıra farklı amaçlar için kullanımı da söz konusu olmaktadır.

Saçların rengini açmak istediğinizde doğal bir şekilde saç rengini 1-2 ton açılmasını sağlamak amacıyla kullanılabilir. Bunun yanı sıra aynı şekilde kollarda veya yüzde oluşan tüylerin sarartılması amacıyla da kullanılabilir. Erkekler ya da kadınlarda kullanılabilir. Uygulama yapmadan önce oluşabilecek sorunlara karşı test yapılması sorunsuz şekilde uygulama yapılmasını sağlayabilir.

Oksijenli Su İle Tüy Sarartma Nasıl Yapılır?

İlk aşamada öncelikle uygulama yapılacak olan bölgenin belirlenmesi gerekir. Daha sonrasında yapılacak olan uygulama sırasında pamuk yardımı ile oksijenli suyun belirlenen bölgeye sürülmesi sağlanabilir.

Oksijenli suyun etkisini gösterebilmesi için sürme işleminin ardından güneşe çıkılması gerekir. Güneş etkisi ile tüylerin sararması sağlanabilir. 20-30 dakika kadar tüylerinde güneşe maruz bırakılması yeterli olmaktadır. Aynı uygulamanın düzenli şekilde yapılması gerekir.

Uygulama yapılırken özellikle dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Kullanıcıları sararma işlemini gerçekleştirirken güneşe çıktıkları saate dikkat etmeleri gerekir. Uzun süre güneş altında durulması farklı problemler yaşanmasına neden olabilir.

 

Oksijenli Su Tüy Döker Mi? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir