Papatya Suyuyla Saç Açma Nasıl Yapılır, Zararı Var mı?

Haziran 18, 2018 Sağlık

 

Papatya bitkisi kullanılarak hazırlanacak olan papatya suyu saç rengini açabilmek için belli aralıklarla kullanılan karışım olarak bilinmektedir. Sahip olduğunuz saçlarınıza hareket katabilmek ya da bir kaç ton açık saçlar elde edebilmek papatya suyu kullanabilirsiniz. Saç rengini açabilmek için günümüzde de kullanılmaya devam eden ve son derece eski bir yöntem olarak bilinen papatya suyu, yine saç rengini en iyi şekilde açmak için kullanılacak olan oksijenli suya göre daha avantajlı bir üründür. Bunun nedeni saçları hiçbir şekilde kurumasına ve kırılmasına neden olmamaktadır. Bununla beraber saç derisini yumuşak hale getirerek kepek gibi saç derisine bağlı sorunları çözebilmektedir.

Papatya Suyu Kullanarak Saç Rengi Açılır Mı?

Saçlara en iyi şekilde hareket katabilmek ve rengini çok daha parlak duruma getirmek için papatya suyu kullanılmaktadır. Papatya bitkisinden elde edilecek olan suyun saç bölgesine sürülmesiyle birlikte ortaya açık tonlar çıkmaktadır. Bayanlar bu saç rengi açma uygulamasını çok eski zamanlardan bu yana kullanmaktadır. Bu uygulama oksijenli su gibi saça zarar vermeye devam eden maddelerden daha doğal ve zararsız olarak açabilmektedir. Su kullanıldıktan sonra saç kırılmalarına yol açmamaktadır. Saç derisini yumuşatma özelliği sayesinde kafa bölgesinde ortaya çıkan kepek sorununu da tamamen ortadan kaldırmaktadır. Tavsiye edilecek olan teknik her ihtimale karşı bu karışımın ilk olarak saç bölgesinin sadece bir parçasına uygulanması gerekmektedir. Saça herhangi bir zarar vermemesi durumunda kişi istediği rengi elde edinceye kadar bu yöntemi yapabilir.

Saç Nasıl Açılır?

Saç açma uygulamasını gerçekleştiren papatya suyu su yaz kış fark etmeden her zaman kolayca uygulanabilir. Papatyanın suyunu elde edebilmek gerekli konulardan bir tanesi taze papatyanın bulunması değildir. Taze papatyası bulunmayan insanlar sallama papatya çayı ile de bu suyu kolayca hazırlayabilmektedir. Poşet çaylar oldukça basit bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Poşet çay sıcak suyun içerisine koyulur ve on ila on beş dakika kadar bu alanda beklemeye alınır. Demleme sonrasında ise saçlara sürülecek olan su hazır duruma gelmektedir.

Saç Açma Nasıl Uygulanır?

Hazırlanan su soğutulmaktadır. Duştan çıkmadan hemen önce papatya suyu ile saçlar durulanır. Yaz mevsimi içerisinde saçları saç kurutma makinası kullanmadan bir havlu yardımı ile fazla suyunu kolayca alabilirsiniz. Fazla su alındıktan hemen sonra güneşe çıkmak suyun etkili olması için yeterli bir adım olarak yer almaktadır. Su kullanıldıktan sonra saçlarınızın renginin açılması için güneşte kurutulması önerilmektedir. Papatya suyunun kullanımını pratik bir duruma getirebilirsiniz. Bunu yapmak için boş spreyli şişe içerisine suyu boşaltmaktır. Kişi her dışarı çıkmak istediği zaman bu suyu saçlarının geneline sıkarak güneş altına çıkmaktadır. Duştan sonra ya da günlük hayatınızda bu suyu kullanmak kişinin tercihine bağlı olarak değişebilir. Saçların bazı bölümlerini rengini korumak isteyen insanlar suyu sadece açmak istediği alanlara uygulayabilir.

Ne Kadar Renk Açılır?

Duştan çıktıktan sonra saç renginin açılmak istenilen bölüm ayrılır ve ayrılacak olan yere su sürülerek kurutma işlemi yapılır. Saçların renginin nasıl bir duruma geleceğini merak eden kişiler suyu saçın her bölümüne uygulamadan önce bir alana yaparak bunu kolayca öğrenebilirsiniz. Yaklaşık olarak üç ya da dört gün uygulanması sonrasında saç üzerinde renk açılması görülmektedir. Kişinin tercih durumuna ve beğenisine göre papatya suyu tavsiye edilen uygulamalarla beraber yaz veya kış mevsimi içerisinde kullanılmaktadır. Sizde bu papatya suyu sayesinde saçlarınızı en iyi şekilde rengini açabilirsiniz.

Papatya Suyuyla Saç Açma Nasıl Yapılır, Zararı Var mı? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir