Pirinç Lapası Zayıflatır Mı, Nasıl Yapılır?

Haziran 29, 2018 Sağlık

 

Kilo vermek isteyen kadınlar için pirinç lapası zayıflatır mı sorusu sık bir şekilde uzmanlara sorulur. Diyetisyenler için zayıflamaya yardımcı ürünler arasında pirinç lapası son derece önemli bir yer tutar. Kadınlar ve erkekler için fit bir görünüm içerisinde olmak son derece önemlidir. Pek çok kadın ve erkek zayıflamak için sıkı diyetlere ve düzenli tekrarlanan egzersiz programlarına başvurur. Bu aşamada da her zaman istenilen kiloya ulaşmak kolay olmaz.

Kilo vermek bazı kişiler için son derece zorlayıcı bir hal alır. Ne kadar sıkı diyetler takip etse de ya da ne kadar spor yapılsa da kilo vermeyi başaramayan insanlar oldukça fazladır. Bunun en önemli nedeni kişilerin metabolizmasının hızı farklı olmasıdır. Metabolizma hızı düşük olan kişilerin kilo vermesi de son derece zordur. Bu zorluk nedeni ile öncelikle metabolizmalarını daha da hızlandıracak ürünlere ihtiyaç duyarlar. Diyetisyenlerin açıklamasında göre pirinç lapası insanların metabolizmasını hızlandırıcı bir etki sunar. Bu sayede özellikle de kadınların kilo vermesinde oldukça önemli bir etki sunar.

Pirinç Lapası İle Nasıl Kilo Verilir?

Pirinç lapası ile kilo vermenin olanaklı olduğu pek çok kişi tarafından bilinmez. Çünkü herkesin bildiği temel bilgi içerisinde pirincin diyet listelerinden çıkarılması gerektiğidir. Pirinç, içerisindeki karbonhidrat miktarından dolayı diyet yapanlara kesinlikle önerilmez. Oysa pirinç lapası uzmanların kilo vermek isteyen kişilere önerdiği bir yiyecektir. Burada önemli olan pirinç lapasını nasıl tüketmek gerektiğini bilmektir.

Pirin, kavrulduğunda içerisinde sadece karbonhidrat özelliği kalır. Bunun dışında pirincin lapa hale getirilmesi ile birlikte içerisindeki yağ yakıcı özellikler kaybolmamış olur. Bu sayede de kilo verme noktasında önemlidir. Pirinç lapası ile kilo vermek isteyenlerin öncelikli olarak diyet listesine harfiyen uyması gerekir. Diyetisyenlere göre her diyetin temel koşulu hazırlanan programa uymaktır. Pirinç lapası ile kilo verecekler için de uzmanlar ilk şart olarak hazırlanan programının eksiksiz yerine getirilmesi gerektiğiniz söyler. Bu sayede uzmanlara göre günde bir kilo vermek mümkün hale gelir.

 

Pirinç Lapası Nasıl Yapılır?

Pirinç lapası hazırlama sırasında kesinlikle lezzet arayışını bir kenara bırakmanız gerekir. Hiçbir şekilde tuz ya da yağ kullanımı bu tarifte söz konusu değildir. 3 çay bardağı birinci 6 su bardağı su ile haşlamanız gerekir. Haşlama yapmadan önce pirinçlerin iyice yıkanması gerekir. Uzmanlara göre iyi bir şekilde yıkanmayan pirinçlerin karbonhidrat oranı daha yüksek olur. Bu durum da pirinç lapası tarifi ile kilo vermeyi zor bir hale getirir.

Pirinçleri sıcak su ile haşlamak, lapanın daha etkili olmasını ortaya çıkarır. Su haşlandıkça pirinçler suyun içerisinde şişecek ve lapa haline gelecektir. Uzmanlara göre düzenli olarak tüketilen bu pirinç lapası sayesinde kısa sürede kilo vermeyi başarabilirsiniz. Ayrıca tuz kullanılmayan bu pirinç lapası içerisine isteğe göre farklı baharatlar da ilave edilebilir.

Pirinç Lapasının Faydaları

Pirinç lapası tüketmek diyetisyenlere göre günde bir kilo vermeye yardımcı olur. Bu da kısa sürede kişilerin hedeflediği kiloya ulaşmasını sağlar. Diyetisyenler hazırlanan pirinç lapasının günün üç öğününde de yenmesi gerektiğini belirtir. Sabah, öğlen ve akşam olmak üzere düzenli bir şekilde pirinç lapası tüketen kişilerin kilo vermesinin daha hızlı olacağı belirtilir.

Vücuttaki toksinleri temizleme özelliği sayesinde kilo vermen hızlı bir hale geleceği ifade edilir. Bu nedenle de pirinç lapası faydaları arasında toksinlerden arınma son derece önemlidir. Pirinç lapası ile hızlı şekilde kilo verildiği için uzmanlar tarafından üç gün yapılması tavsiye edilir.

Pirinç Lapası Zayıflatır Mı, Nasıl Yapılır? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir