Sassy Suyu Faydaları Nelerdir, Tarifi, Kullanımı, Zararları

Kasım 6, 2018 Bitki Çayları

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız, düz bir karın, ince bir bel vaat ediyor iseniz sassy suyu tam size göre. Peki bu sassy suyu nedir?

Birçok kadın ince bir bele sahip olmak veya düz bir karına sahip olmak için çeşitli yollar aramakta. Sassy suyunu evde bulabileceğimiz malzemeler ile, tamamen doğal ve kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Zayıflamak için bol miktarda su tüketilmesi uzmanlar tarafından her zaman söylenmektedir. Fakat gün içerisinde bol miktarda su tüketemiyorsanız veya tüketmiyorsanız sassy suyu yardımınıza yetişecektir.  Nane, limon, salatalık ve zencefil ile tatlandırılan bu suyla günlük su tüketiminizi çoğaltabilirsiniz. Üstelik ise bu suyun hazırlanışı da oldukça basit.

Sassy Suyu Nasıl Hazırlanır?

Sassy suyu doğal detoks görevi görür. Peki sassy suyu nasıl hazırlanır?

  • 1 adet orta boy salatalık
  • 2 litre su
  • 1 çay kaşığı rendelenmiş taze zencefil
  • 1 adet limon
  • 12 taze nane yaprağı

İlk başta orta boy salatalığı ve 1 adet limonu ince ince doğruyoruz. Daha sonra rendelemiş olduğumuz zencefili nane yapraklarımızla birlikte bu karışıma ekliyoruz. Son olarak ise tüm bu karışımı 2 litrelik suyun içine ekleyip ağzı kapalı bir şişede buzdolabına kaldırıyoruz.  Bir gece buzdolabında bekletiyoruz ve ertesi gün içiyoruz. Nane, sindirim sistemine iyi gelir ve gaz söktürücüdür. Ayrıca vücuda rahatlık sağladığından güzel bir etki gösterecektir. Sassy suyunu içmeye başladığınızda ve faydasını gördüğünüzde hayatınızdan eksik etmeden bu suyu içmeye devam edebilirsiniz. Sassy suyu için “bu kadar gün kullanın” tarzında sınırlama bulunmamaktadır. Ayrıca ise her vücut farklı tepkiler verdiği için ve farklı metabolizma hızlarına sahip olduğu için karışımın etkisi yine farklı zamanlarda ortaya çıkacaktır. Dikkat edilmesi gereken tek nokta, bu suyu içmeye başladığınız ilk 4 gündür. Bu dört gün içerisinde tuz ve tuzlu besinlerden uzak durmaya özen göstermek gerek. Bu sayede vücut toksinleri ve ödemi rahatça atabilsin. Sık bir şekilde tuvalete çıkmanız doğal olacaktır. Vücut kendini yenilemeye hazır hala getirecektir. Sassy suyunu içerken aynı zamanda düzenli spor yapmayı ve hareketli bir yaşamı tercih etmeyi unutmayın. Düz bir karın ve ayrıca ince bel isteyenler için bire bir tariftir. Sassy suyunun amacı vücuttaki şişkinliği ve suyu atmaktır. Daha hızlı sonuç almak için ise mekik çekebilirsiniz. Bu suyu içerken yağlı, tatlı ve hamur işlerini azaltmanız gerekiyor. Düzenli bir şekilde yaptığınızda aradaki farkı göreceksiniz.

Sassy Suyunun Yararları ve Zararları

Sassy suyunun yararı olduğu kadar zararı da olabilir. Karışımın fazla tüketilmesi ya da sürekli tüketilmesi dahilinde neler olabileceğine bakalım. Karışımın içinde yer alan salatalık, ödem atıcı, idrar söktürücü ve aynı zamanda tokluk hissi verir. Her diyetin vazgeçilmezi olarak görülür. Nane, safra kesesindeki safra suyunun üretimini hızlandırır ve aynı zamanda yağ yakımını hızlandırır. Ayrıca sindirim kolaylaştırıcı etkisi ile gaz söktürücü özelliği de vardır. Zencefil ve limon ise antioksidan etkiye sahiptir. Zararlı toksinlerinizi dışarı atmanıza yardım eder ve ayrıca bağırsaklardaki hareketi artırıcı etkiye sahiptir. Limon, vücudun pH dengesini sağlar. Zayıflamanın ana etkilerinden olan su ise negatif kalorisiyle yağların yakılmasında büyük rol oynar. İçerdiği malzemeler nedeni ile sassy suyunun gözle görülür zararlı bir etkisi olmadığını söyleyebiliriz. Fakat her bünye aynı olmadığı için karışımı tüketenler arasında farklı etkiler görülmesi doğaldır. Tüketilen miktara göre limondan dolayı ani tansiyon değişimleri gözlenebilir. Tansiyon problemi yaşayanların suyu dikkatli bir şekilde tüketmesini öneririz.

Sassy Suyu Faydaları Nelerdir, Tarifi, Kullanımı, Zararları Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir