Yaşlanmayı Geciktirmek İçin Neler Yapmalı?

Aralık 22, 2017 Sağlık

Doğanın bir kanunu olan yaşlanmak birçok insanı üzer. Özellikle kadınlar yaşlanmayı geciktirmek için neler yapmalı merak ederler. Estetik müdahaleler ya da cilt bakım yöntemlerinin tercih edileceği bu geciktirme süreci aslında tek bir yöntemle gerçekleşmez. Başta genetik özellikler olmak üzere beslenme, egzersiz, cilt yapısı gibi birçok etken yaşlanmayı geciktirmek için kullanılır. Aşağıdaki hususlara dikkat ederek yaşlanmayı geciktirebilirsiniz.

Sağlıklı Beslenmek

Her şeyin temeli olan sağlıklı beslenme konusunda birçok husus cildin ve vücudun genç görünmesini de sağlamaktadır. Sağlıklı beslenmek istediğinizde öncelikle doğal yiyecekleri tercih etmeniz, işlenmiş ve katkı maddesi içeren besinleri tercih etmemeniz gerekmektedir.

Doğal ürünleri kullanarak her zaman sağlıklı bir beslenme programı yaparak hem formunuzu koruyabilirsiniz hem de cildinizin sağlıklı ve genç görünme süresini uzatabilirsiniz. Özellikle kırmızı ve mor meyvelerin tüketilmesi, bol lifli gıdaların tüketilmesi ve günde 3-4 litre su içilmesi oldukça önemlidir.

Özellikle şekerli yiyeceklerden uzak durmak bu süreçte ciddi bir önem taşımaktadır. Sağlıklı beslenen kişilerin daha geç yaşlandıkları bilinmektedir. Bu yüzden beslenme konusunda tercih edeceğiniz birçok alternatif size gençliğinizi de canlandıracaktır.

Düzenli Egzersiz

Düzenli egzersiz yapmak sağlıklı bir yaşamın temel şartıdır. Bu yüzden düzenli olarak egzersiz yapmayı yaşam alışkanlığı haline getirmek oldukça önemlidir. Sağlık açısından olduğu gibi beden sağlığı ve estetik açıdan da önemli olan egzersizler özellikle yoga ve pilates söz konusu olduğunda başarılı bir şekilde genç görünmek için sonuç verir. Düzenli olarak egzersiz yapmak istediğinizde yoga ve pilatesi tercih edebilirsiniz.

Antioksidan Tavsiyeler

Antioksidan destekleri kırmızı meyveler gibi meyvelerden alacağınız gibi, dışardan krem takviyesiyle de alabilirsiniz. Bitki özlü kremler doğal reçetelerle oldukça sağlıklı bir yaşamın garantisini verirken özellikle ilk çizgilerin giderilmesi için oldukça önemlidir.

Doğal beslenme tekniklerini tercih eden birçok kişi gibi siz de cildinizi her zaman doğal ürünler ve yaşlanmayı geciktirici krem çeşitleri ile ihtiyacı olan bakıma kavuşturabilirsiniz. Günümüzde antioksidan kremler oldukça başarılı etkilere neden olmaktadır.

Antioksidan olarak dış desteklerin de alınması söz konusu olmaktadır. Birçok farklı antioksidan seçeceğini değerlendirmek isterseniz doktorunuzdan reçete etmesini isteyebilirsiniz.

Yaşlanmayı Geciktiren Maskeler

Yaşlanmayı geciktiren birçok maske de kullanılmaktadır. Özellikle salatalık, avokado ve bal gibi doğal ürünler kullanılarak yapılan maskeler, cildin ihtiyacı olan nemin sağlanması için oldukça önemlidir.

Her yaştan kadın için farklı yüz tiplerine uygun maskelerin yapılması mümkün olabilir. Bu yüzden hangi cilt tipine sahipseniz ona göre maskeler yapabilirsiniz. Birkaç maske önerisiyle sizi bu konuda biraz rahatlatabiliriz.

Bitkisel yaplar da cilt bakımında oldukça fazla kullanılır. Hindistan cevizi yağı, mavi anemon çiçeği yağı ya da badem yağı gibi yağ çeşitlerinin kullanılması cilt bakımını en iyi şekilde sağlayacaktır. Burada önemli olan cilt tipini seçmektir.

Yaşlanmayı Geciktiren Bezelye Maskesi

Her zaman canlı bir cilde sahip olmak isteyenler bezelyeyi ezip pekmezle bulamaç yaparak harika bir maske yapabilirler. İçine zeytinyağı ve yumurta akı da eklediğinizde gece yatmadan evvel süreceğiniz bu maskeyle cildinizi canlandırabilirsiniz.

Isırgan otu maskesi de cildin iyi bir şekilde etkilenmesini sağlar. Taze ve kurumuş ısırgan otu suyla demlendiği zaman yüzün bu suyla yıkanması cildin daha diri görünmesine yardımcı olacaktır.

Ayrıca yaşlanmayı geciktiren maskeler gibi ayran da oldukça etkilidir. Cilt güzelliğini en iyi şekilde sağlayan içeceklerden biri olan ayran her gün 2-3 bardak tüketildiği zaman sağlık açısından da oldukça yararlıdır.

Yaşlanmayı Geciktirmek İçin Neler Yapmalı? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir