Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır, Kaç Haftada Kilo Verdirir, Yoğurt Diyeti Yapanlar?

Şubat 23, 2018 Sağlık

 

Kilo almayı etkileyen etkenler düzensiz beslenmek (yağlı yemek, hamur iş yemek, yüksek kalorili besinler yemek), egzersiz yapmamak ve hareketsiz yaşam, su içmemek gibi beslenme ile ilgili yapılan hatalardır. Bütün insanların hayali, ideal kiloda olmaktır. Bu insanın kendine olan güvenini artırırken sağlıklı bir yaşam da sürdürmesini sağlamaktadır. Fazla kilolardan kurtulmak için, en çok tercih edilen yöntemlerden biri ise yoğurt diyeti olarak bilinmektedir.

Yoğurt Diyeti Nedir?

Yoğurt diyeti, yoğurdun detoks etkisinden dolayı, kısa sürede hızlı zayıflamayı sağlamak için yoğurt desteğiyle hazırlanmış olan diyet listesidir.

Yoğurt diyeti ile 5 gün gibi kısa bir zaman diliminde ortalama 2-3 kilo verilebilir. Burada yoğurdun detoks etkisinden faydalanırken, yoğurdun kilo verdirme özelliği de kullanılır. Hem kilo verilirken hem de vücuttaki toksinlerden kurtulmuş olunur.

Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Yoğurdun en önemli özellikleri arasında, hızlı yağ yakımına ve kilo vermeye sağladığı katkıdır. Fakat yoğurt ile ilgili yapılacak olan diyette dikkat edilmesi en önemli husus, tercih edilecek yoğurdun yağsız yoğurt olmasıdır.

Tam yağlı yoğurt 70 kcal., yarım yağlı yoğurt  45 kcal. ve  yağsız kaymaksız yoğurt ise 36 kaloridir. Sonuçlara bakıldığında yağsız yoğurdun tercih edilmesindeki neden açıklanmış oluyor.

Yoğurt, detoks etkisi ile vücudu rahatlatırken; mevsim meyveleri ile hazırlanan karışımın tüketilmesi sonucunda olumlu etkiler artmaktadır. Bu arada kesinlikle 2 litre su tüketilmelidir. Çünkü su tüketimi, vücuttaki ödemi atmaya destek olur ve vücutta şişkinlik oluşmasını engeller.

Yağ yakımı söz konusu olmadığı sürece, kilo vermek söz konusu olmayacağı gibi daha fazla kilo alınır. Bu konu da en önemli destek olacak besin yoğurttur. Yoğurt sayesinde vücuttaki yağ yakılırken, vücut zararlı maddelerden kurtularak kilo verme hızı artar.

Yoğurt Diyeti İle Kaç Kilo Verilir?

Her insanın metabolizma hızı farklıdır ve yağ yakma süreci değişiktir. Bu yüzden yoğurt diyeti sonucunda verilen kilo miktarı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Fakat diyeti uygulayanlar kişilerin kilo verme oranlarına bakıldığı zaman, 2 ile 3 kilo verdikleri görülmektedir. Yoğurt diyeti yapılırken, kesinlikle su tüketimine dikkat edilmeli, sebze ve meyvelerden destek alınmalıdır. Aynı zamanda kesinlikle karbonhidrat tüketilmemelidir.

Diyete başlamadan önce ilk yapılması gereken ise, sağlık kontrollerinden geçilmesidir. Kontrol sonucunda herhangi bir sağlık sorunun olmaması durumunda doktor ve diyetisyen desteği ile diyete başlanmalıdır.

Yoğurt Diyeti Yapanlar

Yoğurt diyeti başlayan kişinin en çok merak ettiği ve sorduğu soru ‘’ Kaç kilo verebilirim?’’ sorusudur. Fakat diyete başladıktan sonra vücutta değişiklik hissedilir 5 gün gibi kısa bir süre içerinde ortalama 2 ile 3 kilo verilir. Yoğurt diyeti yapanlar için diyette en çok sevilen özellik; sebze ve meyve tüketiminin fazla olmasıdır.

Yoğurt Diyeti  

Yoğurt diyeti süresince (hatta alışkanlık haline getirilmesi daha iyi olacaktır) her sabah aç karna en az 2 bardak su içilmelidir.

Kahvaltıdan önce, bir kase ılık yoğurda az tuz katılarak karıştırılır. İçine tercihe göre meyve veya sebze katılarak hazırlanan karışım yenilir. (salatalık, semizotu, çilek, vişne ya da 1-2 kaşık reçel). Yarım saat sonra kahvaltı hazırlamaya başlanır ki yoğurtlu karışım tok tutacağı için, çok fazla bir şey yenilemeyecektir.

Öğle yemeğine kadar en az 6 bardak su içilmelidir. Bu arada daha fazla hareket edilmesi gerekir. Merdivenden asansörle inmek yerine, yürüyerek inilebilir.

Öğle yemeğinden 1 saat önce yine yoğurtlu karışım hazırlanır ama bu sefer yoğurt içine mutlaka sebze katılmalıdır. Öğle yemeği yenilmeye çalışılır.

Akşam yemeğine kadar yine en az 6 bardak su içilmelidir. Akşam yemeğinden önce yoğurtlu karışım yenilerek; akşam yemeğinin erken yenilmesine dikkat edilmelidir.

Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır, Kaç Haftada Kilo Verdirir, Yoğurt Diyeti Yapanlar? Kullanıcı Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir