Zencefil Zerdeçal Tarçın Çayı Faydaları, Zayıflatır mı, Nasıl Yapılır?

Mart 28, 2018 Bitki Çayları

Zayıflamak isteyen kadınların en fazla kullandıkları çayların başında zencefil zerdeçal tarçın çayı gelir. Kadınlar özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte fazla olan kilolarından kurtulmak ister. Çünkü kadınlar için güzel bir görünüm içerisinde bulunmak son derece önemlidir. Bu nedenle de her zaman en iyi görünüme sahip olmak kadınlar tarafından istenir. Fazla kilolar ise sahip olmak istenen görüntünün önüne engel oluşturur. Bu nedenle de ideal kiloya ulaşmak için pek çok kadın zayıflamaya çalışır.

Zayıflarken öncelikli olarak spor yapmak ve besinlere dikkat etmek gerekir. Ancak bunun yanında kilo vermeye yardımcı bitkisel ürünler de kadınlar tarafından kullanılır. Bu sayede de kadınlar istedikleri kilolara çok daha kolay bir şekilde ulaşırlar. Bitkisel ürünler içerisinde yağ yakıcı etkisi ile kilo vermeye yardımcı çayların başında zencefil zerdeçal ve tarçın çayı gelir. Her bakımdan çok etkili bu ürünler sayesinde kadınlar istedikleri kilolara çok daha kolay bir şekilde ulaşabilir.

Zencefil Zerdeçal Tarçın Çayı

Zencefil, zerdeçal ve tarçın doğal olarak zayıflamada oldukça yardımcı ürünlerdir. Bu bitkiler sayesinde kadınların kilo vermesi daha kolay bir şekilde gerçekleşir. Çünkü özellikle zencefil doğal olarak yağ yakıcı bir etkiye sahiptir. Zencefil zerdeçal tarçın çayı faydaları hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilir. Erkekler de en az kadınlar kadar iyi bir görünüme ulaşma amacı içerisindedir. Ancak kadınların bitkisel ürün kullanma durumu erkeklere oranla çok daha fazladır. Kadınların vücut yapısının kilo almaya erkeklere oranla daha müsait olması da çay kullanımını arttıran bir durum oluşturur.

Zencefil zerdeçal tarçın çayının pek çok faydası bulunur. Ancak bu faydalar içerisinde en fazla istenilen zayıflatıcı etkisidir. Zencefil zerdeçal ve tarçın çayının zayıflatıcı etkisine kilo vermek isteyen herkes ulaşmak ister. Yağ yakıcı özelliği sayesinde de kişilerin etkili bir şekilde kilo vermesini destekler.

Zencefil Zerdeçal Tarçın Çayının Faydaları

 • Zencefil zerdeçal tarçın çayının pek çok faydası içerisinde en önemlilerinin başında zayıflamaya etkisi gelir. Zencefil, zerdeçal ve tarçından her biri ayrı bir şekilde insan sağlığı açısından son derece faydalıdır. Bu faydası sayesinde de kişilerin hızlı bir şekilde kilo vermesi sağlanır. Zayıflamak isteyen kadınlar spor yanında içtikleri bu bitki çayı sayesinde; zayıflama süreci hızlanır.
 • Zencefil zerdeçal tarçın çayının faydasına sahip olmak için öncelikli olarak düzenli bir şekilde çayı kullanmak gerekir. Düzenli kullanılmayan çay hiçbir şekilde kişilere fayda sağlamaz.
 • Zencefil zor bulunan bir bitkidir. Bu nedenle de kadınları bulma konusunda en fazla zorlayan bitkilerin başında gelir. Çünkü nadir bulunan zencefilin taze olarak elde edilmesi kimi zaman zordur. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı, zencefilin taze olmasıdır. Taze olmayan zencefili kullanan kişiler bu çayın hiçbir etkisinden faydalanamaz.
 • Zencefil zerdeçal tarçın çayı sadece zayıflamak isteyenlerin kullandığı bir çay değildir. Farklı faydaları sayesinde de insanların sürekli kullandıkları bitki çayları arasında bulunur. Zencefil zerdeçal tarçın çayı yararları arasında soğuktan koruma etkisi de bulunur. Kış aylarında soğuk algınlığı ile karşı karşıya kalmamak için düzenli olarak zencefil zerdeçal ve tarçın karışım çayını kullanmak gerekir. Ancak bu sayede soğukların olumsuz etkilerine karşı etkili koruma sağlanır. Tamamen bitkisel olan bu çay, çocukların da tüketmesine olanak sağlar. Çocuklarını soğuktan korumak isteyen aileler için hazırlanan karşımı çocuklara içirmek son derece önemlidir.
 • Zencefil zerdeçal tarçın çayının içerisindeki her bitkinin faydası birbirinden farklıdır. Zencefil doğal bir öksürük kesicidir. Bu nedenle de hazırlanan çay sayesinde kişiler öksürüklerinden de bitkisel içerik sayesinde kurtulur. Hazımsızlık durumlarında da zencefilin faydası bilinmektedir. Bu nedenle de mide bulantısı ya da mide sorunlarında da bu bitkisel çaydan faydalanmak olanaklıdır.
 • Zerdeçal ise yağ yakıcı etkisi ile kilo vermede son derece etkilidir. Özellikle göbek yağlarının eritilmesinde zerdeçal kullanılır. Kadınlarda da göbek yağı problemi çok fazla karşılaşılan bir durum oluşturduğu için zerdeçal sayesinde yağlı bölgenin eritilmesi sağlanır.
 • Tarçın ise kan şekerinin dengelenmesini sağlar. Sindirimi de kolaylaştıran tarçın aynı zamanda farklı tat aroması ile de kişilerin kullandığı bir bitkidir

Zencefil Zerdeçal Tarçın Çayının Yapılışı

Kolay malzemeli ve zayıflamaya etkili bu çay sayesinde kısa sürede kadınlar ve erkekler istedikleri kilolara ulaşabilir. Kilo vermeye etkili bu bitkisel çay için kullanılan malzemeler şunlardır:

 • Bir tatlı kaşığı toz zerdeçal
 • Bir tatlı kaşığı toz zencefil
 • Bir tatlığı kaşığı toz tarçın
 • Kaynar su
 • Tatlandırmak için biraz şeker ya da bal

Malzemeler temin edilirken toz bitkiler yerine kök halleri de kullanılır. Ancak alınacak köklerin son derece taze olmasında yarar vardır. Taze olmayan bitkiler kişilerin zayıflamasına yardımcı olmaz. Bu nedenle de ya zencefil ve zerdeçalın taze olanlar içerisinden seçilmesi gerekir. Ya da toz halinde kullanılmalıdır.

Çayın yapılışı sırasında taze olarak kullanılan zencefil ve zerdeçalın iyi bir şekilde temizlenmesi gerekir. Bu sayede de köklerdeki kalıntı şeklinde olan toprak parçalarının arınması sağlanır. Toz halde kullanılan zencefil ve zerdeçal için hiçbir işleme gerek yoktur. Öncelikle su kaynatılır. Kaynayan suyun içerisine zencefil, zerdeçal ve tarçın atılarak dinlenmeye bırakılır. Yaklaşık olarak on beş dakika dinlenen çay, içime hazır hale gelir. Çayın beklenilen sürenin sonunda tam olarak rengini verdiğini gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca çayın tatlanmasını sağlamak için de içerisine bir miktar şeker ya da bal ekleyebilirsiniz.

Tok ya da aç karnına çayı kullanmakta hiçbir sakınca durumu söz konusu değildir. Sadece çayın mutlaka düzenli bir şekilde kullanılması gereklidir. Günde bir ya da iki fincan düzenli olarak bu çaydan içerek hem hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Hem de kış aylarındaki soğuk algınlığından kurtulabilirsiniz.

Kilo vermek için kullanılan zencefil zerdeçal tarçın çayına bol miktarda limon dilimleri de eklenebilir. Limon dilimleri sayesinde çayın zayıflatıcı etkisi oldukça artar. Pek çok kişi tarafından zencefil zerdeçal tarçın çayı zayıflatır mı sorusu yöneltilir. Bu bitkisel çay, doğal zayıflatıcı çaylar içerisinde en kısa sürede kilo vermeye yarayan etkiye sahiptir. Yağ yakıcı özelliği sayesinde kişilerin kısa sürede tüm kilolarından kurtularak; sağlıklı yaşamaya başlanması sağlanır. Düzenli kullanım sonucunda siz de zencefil zerdeçal tarçın çayı sayesinde fazla kilolarınızı vücudunuzdan atabilirsiniz.

 

Zencefil Zerdeçal Tarçın Çayı Faydaları, Zayıflatır mı, Nasıl Yapılır? Kullanıcı Yorumları

“Zencefil Zerdeçal Tarçın Çayı Faydaları, Zayıflatır mı, Nasıl Yapılır?” için 2 cevap

 1. akınsel dedi ki:

  hiç faydasını görmedim gibi anı yerinde yalnız yoğurtla kariştırıyorum o ndanmıdır acaba

 2. Hakkı kahveciler dedi ki:

  ay tarifiniz ok gzel fakat bu belirtilen malzemeler e nekadsr su kullanılacağı belirtilmemiş su miktarıda belirtilirse ok memnun olurum.Teşekkrler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir